Letisko aj región chcú získať pravidelné spojenie do Nemecka

NETKY.SK • 12 Február 2015, 08:38 • 2 min
Letisko aj región chcú získať pravidelné spojenie do Nemecka

KOŠICE – Letisko Košice by chcelo v tomto roku dosiahnuť pravidelnú leteckú linku s Nemeckom. Rozšírili by sa tak letecké spojenia z metropoly východného Slovenska, ktoré dosiaľ zahŕňajú Londýn, Viedeň, Prahu a Bratislavu. V septembri k nim pribudnú ohlásené linky do talianskeho Milána (letisko Miláno Bergamo) a na severoanglické letisko Doncaster Sheffield.

slovakia

left justify in out

"Top prioritou je dosiahnuť spojenie s Nemeckom, dúfame, že sa to podarí čo najskôr," uviedol predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ košického letiska Karl Dandler. Letisko sa podľa neho spolu s partnermi ako je mesto Košice, organizácia Košice Turizmus, Košice 2013 či Košický samosprávny kraj (KSK) špeciálne venuje príprave takejto linky.
      

Pravidelné spojenie na letisko Londýn Luton, ktoré od augusta 2013 prevádzkuje spoločnosť Wizz Air, sa podarilo rozlietať s dotáciou cez oblastnú organizáciu cestovného ruchu Košice Turizmus. Podobný scenár by mohol platiť aj pre lety do Nemecka. Podporu leteckému spojeniu s touto krajinou vyjadruje mesto i KSK. 
      

Predseda KSK Zdenko Trebuľa v tejto súvislosti pripomína, že v regióne je mnoho firiem, vrátane nemeckých, ktoré by sa mali aj z  vlastného ekonomického záujmu určitou formou podieľať na zriadení takejto linky. "Dohodli sme sa, že sa stretneme v ďaleko širšej skupine ľudí a budeme spolu s letiskom lídrovať to, aby sme našli nielen firmy z Košíc, ale aj v rámci kraja a možno aj severovýchodného Maďarska, ktoré tento proces podporia," povedal pre TASR.
      

Podľa viceprimátorky Košíc a predsedníčky predstavenstva Košice Turizmus Renáty Lenártovej je spojenie s Nemeckom veľkou výzvou aj pre miestnu oblastnú organizáciu cestovného ruchu. "Je dlhodobý záujem, aj z dôvodu účasti tunajších zamestnávateľov, ktorí majú materské firmy v Nemecku, rozlietať práve jednu z destinácií v tejto krajine," potvrdila pre TASR.
      

Wizz Air oznámil v januári, že od septembra bude mať na košickom letisku základňu pre jeden Airbus A320 a spustí lety do Milána a na letisko Doncaster Sheffield. Podľa šéfa košického letiska na každej základni, ktorú Wizz Air otvoril, nastal výrazný rast. "Očakávame, že sa to stane aj v Košiciach. Bude pre nás všetkých jednoduchšie pridávať jednotlivé destinácie, pokiaľ to lietadlo už je umiestnené v Košiciach," povedal Dandler.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies