Člen vlády odhadzoval dokumenty v parku pri Downing Street

NETKY.SK • 14 Október 2011, 23:37 • 2 min
Člen vlády odhadzoval dokumenty v parku pri Downing Street

Člen vlády odhadzoval dokumenty v parku pri Downing Street

slovakia

left justify in out

img

Britský poslanec a člen vlády Oliver Letwin odhadzoval dokumenty do odpadkového koša v parku neďaleko sídla premiéra na londýnskej Downing Street. O kauze dnes informovala stanica BBC. 
Štátneho tajomníka pre politiku z úradu britskej vlády Olivera Letwina vyfotografovali reportéri denníka Daily Mirror, ako opakovane zahadzoval vo verejnom parku súkromné listy i vládne dokumenty. 
Lewin, popredný politický stratég vládnych konzervatívcov, pripustil, že odhodil kópie niektorých svojich listov - rozhodne však popiera, že by išlo o materiály citlivej povahy.
Podľa novín Daily Mirror sa politik v priebehu piatich dní takýmto spôsobom zbavil viac ako 100 rôznych písomností vrátane korešpondencie pojednávajúcej o terorizme a národnej bezpečnosti a obsahujúcej osobné údaje o obyvateľoch z jeho volebného okrsku.
Spomínali sa v nej najvyšší britskí predstavitelia vrátane premiéra Davida Camerona a vicepremiéra Nicka Clegga a niektoré boli adresované parlamentnému výboru pre tajné služby a bezpečnosť.
Vládny úradník sa takýmto spôsobom zbavoval nepotrebných písomností počas letných ranných prechádzok cestou do práce. Pri jednej príležitosti dokonca hodil papiere do vreca, ktoré držal v rukách pracovník upratovacej služby.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies