Lekárska fakulta UK prerušila výučbu

NETKY.SK • 6 Marec 2020, 10:31 • 2 min
Lekárska fakulta UK prerušila výučbu

BRATISLAVA - Lekárska fakulta Univerzity Komenského v Bratislave zaznamenala vo včerajších hodinách jeden prípad zahraničného študenta, ktorý prejavoval príznaky infekčného ochorenia. Fakulta podľa nej preto okamžite privolala záchrannú službu a jej dekan Juraj Šteňo z preventívnych dôvodov nariadil prerušiť výučbu.

slovakia

left justify in out

Prerušenie výučby

Voľno by mali mať študenti a zamestnanci na Lekárskej fakulte UK do pondelka 9. marca do 12:00, kým sa nepreukáže, čo bolo príčinou príznakov daného študenta.

 

Vyjadrenie vedenia fakulty

"Vzhľadom na výskyt koronavírusu v ostatných krajinách berie Univerzita Komenského situáciu vážne, a preto pre istotu prijíma toto opatrenie s cieľom predísť aj najmenším pochybnostiam," uviedla Miller.

 

img

 

Rokovanie o bezpečnosti
Zároveň informovala, že ešte v pondelok 2. marca sa na pôde univerzity konalo rokovanie pracovnej skupiny pre monitorovanie, vyhodnocovanie situácie a prijímanie opatrení v súvislosti s výskytom a šírením koronavírusu. Členmi pracovnej skupiny majú byť odborníci z oblasti medicíny, ako aj riaditelia oboch študentských domovov UK.

 

img

 

Opatrenia na fakulte
Na zlepšenie prevencie a ochranu zdravia prijala Univerzita Komenského viacero opatrení. "V spoločných priestoroch, v sociálnych zariadeniach vrátane priestoru pred učebňami a na internátoch umiestnila dezinfekčné prostriedky, zvýšila sa miera dezinfekcia priestorov a univerzita taktiež umiestnila informačné letáky o spôsoboch zníženia rizika nákazy," priblížila hovorkyňa UK s tým, že situáciu pozorne naďalej monitorujú.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies