Lekárovi, ktorý implantoval embryá matke osmorčiat, hrozí strata licencie

NETKY.SK • 19 Október 2010, 7:49 • 2 min
Lekárovi, ktorý implantoval embryá matke osmorčiat, hrozí strata licencie

Lekárovi, ktorý implantoval embryá matke osmorčiat, hrozí strata licencie

slovakia

left justify in out

img

Kalifornská lekárska komora obvinila lekára Michaela Kamravu, že matke osmorčiat Nadyi Sulemanovej implantoval až 12 embryí, a to najmenej pri jednom z jej tehotenstiev.
      Na pojednávaní o povolení vykonávať lekársku prax v pondelok v Los Angeles odznelo, že tento počet embryí je dvojnásobne vyšší, než uviedla Sulemanová na otázky, koľko embryí jej Dr. Kamrava implantoval pri každom tehotenstve. Sulemanová napríklad tvrdila, že dve z embryí sa rozdelili a preto vlani v januári porodila osmorčatá.
      Zástupkyňa generálneho prokurátora v úvodnom vyhlásení vyslovila obvinenia proti lekárovi a urobila tak v mene komory, ktorá chce Kamravovi zrušiť alebo pozastaviť licenciu na výkon lekárskej praxe.
      Kamrava pomohol Sulemanovej počať osmorčatá a šesť ďalších detí - s využitím metódy umelého oplodnenia v skúmavke.
      Odborníci na oplodňovanie kritizovali Kamravove metódy. Vyhlásili, že nimi ohrozoval Sulemanovej zdravie a dlhodobé zdravie jej bábätiek.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona