Lekári protestovali v Moskve proti škrtom v zdravotníctve

NETKY.SK • 30 November 2014, 14:21 • 2 min
Lekári protestovali v Moskve proti škrtom v zdravotníctve

MOSKVA - Najmenej 5000 ľudí sa dnes v Moskve zúčastnilo na protestnom pochode proti plánovanému prepúšťaniu lekárov a zatváraniu miestnych nemocníc, oznámila agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Zdravotnícki pracovníci, pacienti a ďalší nespokojenci vyšli do ulíc napriek mrazivému počasiu. Mnohí z nich mali na zimných bundách a kabátoch oblečené biele lekárske plášte. 
      

Polícia odhadla počet účastníkov pochodu, ktorý prebehol bez násilných incidentov, na približne 1500. Akciu zorganizovali nezávislé zdravotnícke odbory a občianske hnutie bojujúce za kvalitné zdravotníctvo, uviedla agentúra TASS. 
      

Protest bol podľa AP reakciou na plánované reformy zdravotníckej starostlivosti v ruskej metropole, v rámci ktorých by v najbližších týždňoch a mesiacoch mohlo prísť o prácu až 10.000 lekárov. Svoju činnosť by malo ukončiť 28 moskovských nemocníc a kliník.
      

Niektorí demonštranti niesli transparenty s menami nemocníc, ktorým hrozí zrušenie. "Šetrite peniaze na vojne a nie na nemocniciach," znel nápis na jednom z transparentov.  
      

Moskovské úrady bránia reformu potrebou modernizácie zastaraného zdravotníckeho systému zo sovietskej éry. Zatvorenie podľa nich hrozí len neefektívnym nemocniciam. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies