Le Penová: Deti cudzincov by nemali mať bezplatné školy

NETKY.SK • 8 December 2016, 16:11 • 2 min
Le Penová: Deti cudzincov by nemali mať bezplatné školy

PARÍŽ - Francúzska krajne pravicová líderka Marine Le Penová vyzvala dnes na zrušenie bezplatného školstva pre deti cudzincov. V prejave, ktorý predniesla v Paríži, táto prezidentská kandidátka krajne pravicového Národného frontu (FN) však zároveň zdôraznila, že proti cudzincom nič nemá.

slovakia

left justify in out

"Odkazujem im - ak prídete do našej krajiny, neočakávajte, že bude o vás postarané a že vaše deti dostanú bezplatné vzdelanie," vyhlásila Le Penová, ktorá by sa podľa všeobecných predpokladov mala prebojovať do druhého kola májových prezidentských volieb, uviedla spravodajská stanica BBC.

Najnovšie prieskumy verejnej mienky naznačujú, že Le Penová má prakticky rovnakú podporu ako stredopravicový kandidát strany Republikáni (LR) Francois Fillon, ktorý bol vybraný v primárkach koncom novembra. V rozhodujúcom hlasovaní by však Fillona podporili približne dve tretiny voličov, vyplýva z prieskumu.

Le Penová sa odvtedy, čo takmer pred šiestimi rokmi prevzala vedenie v FN po svojom otcovi Jeanovi-Mariem Le Penovi, usiluje očistiť stranu od extrémistického imidžu a prilákať do jej radov mainstreamových voličov. Jej predvolebná kampaň nenarába s názvom strany a ako symbol používa modrú ružu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies