Lavrov: Sýrska armáda prerušila útok na Aleppo len dočasne

NETKY.SK • 9 December 2016, 14:27 • 2 min
Lavrov: Sýrska armáda prerušila útok na Aleppo len dočasne

MOSKVA - Bojové operácie sýrskej armády v severosýrskom Aleppe neboli prerušené úplne, len dočasne, aby z mesta mohli odísť civilisti, ktorí si to želali, uviedol dnes v Hamburgu ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

slovakia

left justify in out

Šéf ruskej diplomacie dnes podľa agentúry RIA Novosti zdôraznil, že on "nikdy nehovoril, že bojové operácie sú úplne pozastavené, že úplne prestali". "Povedal som, že boli včera prerušené na určitý čas s cieľom pomôcť odísť civilnému obyvateľstvu, ľuďom, ktorí to chceli spraviť," uviedol ruský minister.

 

Spresnil, že bojové operácie "budú pokračovať a pokračovať dovtedy, kým banditi neodídu z východného Aleppa. Toto chápu všetci, aj naši americkí partneri."

 

Ruský minister súčasne odmietol špekulácie, že Moskva nechce s USA rokovať o Sýrii do 20. januára, keď sa úradu ujme nový americký prezident Donald Trump. Lavrov vysvetlil, že keby Rusko nechcelo komunikovať s vládou prezidenta USA Baracka Obamu, nebol by sa za posledné tri dni trikrát osobne stretol s americkým ministrom zahraničných vecí Johnom Kerrym, s ktorým ešte absolvoval aj jeden telefonát.

 

Lavrov potvrdil, že v sobotu sa v Ženeve zídu experti oboch strán, čo je podľa neho "dobrá možnosť dohodnúť sa na tom, ako s konečnou platnosťou dokončiť urovnanie situácie vo východnom Aleppe, a to odsunom všetkých povstalcov, bez výnimky". Ruský minister však pripustil, že z americkej strany opäť môže dôjsť "k prekvapeniu" - podobne ako pred niekoľkými dňami, keď USA zrušili svoju účasť na vopred naplánovanej schôdzke ohľadom Aleppa a stiahli svoje nedávno predložené návrhy na riešenie situácie v regióne.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies