Lajčák z funkcie predsedu OBSE predstaví vo Viedni priority na nasledujúci rok

NETKY.SK • 4 Január 2019, 15:04 • 2 min
Lajčák z funkcie predsedu OBSE predstaví vo Viedni priority na nasledujúci rok

BRATISLAVA - Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) vo štvrtok (10. 1.) predstaví priority slovenského predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

slovakia

left justify in out

Programové priority predstaví Lajčák v pozícii úradujúceho predsedu OBSE oficiálne vo viedenskom sídle organizácie.

 

"Urobí tak na prvom tohtoročnom zasadnutí Stálej rady, ktorá je pravidelne sa schádzajúcim rozhodujúcim orgánom OBSE a ktorý budeme po celý tento rok viesť," ozrejmil tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

 

 

Predsedníctvo v OBSE prevzalo Slovensko v utorok (1. 1.) a funkcie predsedu organizácie sa ujal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

 

Troma hlavnými prioritami slovenského predsedníctva v OBSE majú byť prevencia a zmierňovanie následkov konfliktov, bezpečná budúcnosť a efektívny multilateralizmus. Jeho mottom má byť "Predsedníctvo orientované na človeka".

 

Podľa Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sú tieto tri hlavné oblasti priorít previazané témami aktuálnymi na pôde OBSE.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies