Lagardeová: Eurozóna musí užšie koordinovať hospodársku politiku

NETKY.SK • 23 December 2010, 08:59 • 2 min
Lagardeová: Eurozóna musí užšie koordinovať hospodársku politiku

Lagardeová: Eurozóna musí užšie koordinovať hospodársku politiku

slovakia

left justify in out

Francúzsko žiada, aby 16 krajín eurozóny v budúcnosti podstatne užšie koordinovalo svoju hospodársku politiku. V prípade záujmu sa môžu pridať aj ďalšie štáty Európskej únie, ktoré nie sú členmi eurozóny. Povedala to pre nemecký denník Süddeutsche Zeitung francúzska ministerka hospodárstva Christine Lagardeová.
      "Kríza ukázala, že sústredenie sa na výšku rozpočtového deficitu a štátneho dlhu, ako stanovujú Maastrichtské kritériá, nie je dostačujúce. Írsko tiež na tieto kritériá pristúpilo a napriek tomu sa dostalo do problémov," povedala Lagardeová.
      "Európska únia nesmie pozerať len na rozpočet, musí monitorovať, ako sa ekonomika v členských štátoch vyvíja," dodala francúzska ministerka, ktorá zároveň odmietla vydávanie spoločných dlhopisov eurozóny dovtedy, dokiaľ nebude mať menový blok aj spoločnú hospodársku politiku.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies