La Gioia – 15 rokov na scéne oslávi Koncertami pod hviezdami na hradoch a zámkoch

NETKY.SK • 28 Máj 2024, 16:25 • 2 min
La Gioia – 15 rokov na scéne oslávi Koncertami pod hviezdami na hradoch a zámkoch

BRATISLAVA - Trio LA GIOIA je synonymom spojenia štýlu operného „belcanta“ a populárnej hudby a je stále ojedinelým zjavom v Strednej Európe. Originálnym, a doteraz nepočutým spôsobom, interpretuje skladby svetovej hudobnej scény, dominantne však domáce a české hity. Ich piesne zasahujú široké publikum priamo do srdca. Trio tvoria: Peter Ševčík/ barytón, Matej Vaník/ tenor a Martin Vetrák/ tenor.

slovakia

left justify in out

La Gioia znamená v taliančine radosť a o ňu sa LA GIOIA prichádza podeliť v rámci svojho unikátneho turné po hradoch a zámkoch pri príležitosti 15. výročia existencie tria, pod názvom „15 ROKOV S VAMI“. Po slovenských hradoch a zámkoch budú hosťovať s kapelou Miroslav Dvorský, Sisa SklovskáIvana Regešová.

 

Vznik pop-rockového tria

Prvopočiatky vzniku La Gioia sa datujú do roku 2006, kedy Peter Ševčík objavil na hudobnej scéne skupinu Il Divo. Práve táto formácia podnietila vznik La Gioia. Traja operní speváci a jeden spevák populárnych piesní bolo to, čo dalo nápad, aby oslovil Petra Ďurovca, ďalšieho operného speváka, a ten zase poznal a oslovil Mateja Vaníka, speváka popových piesní. Petra Ďurovca v roku 2021 nahradil Martin Vetrák, ktorý je pevnou súčasťou aktuálnej zostavy. Dvaja operní a jeden popový spevák, dvaja barytóni a jeden tenor sa stali pop operným triom La Gioia.

Začali upravovať známe populárne piesne a spievať ich operným štýlom. Chceli operu vyniesť von na ulicu a niečo z ulice priniesť do sveta opery. Keďže nechceli byť iba vernou kópiou Il Divo, začali prerábať známe slovenské a české populárne piesne, čo sa stretlo s nesmiernym záujmom, a tak sa vybrali vlastnou cestou do hudobného priemyslu. Piesne sú nahraté v talianskom, anglickom, českom a ruskom jazyku. Prepožičali si melódie zo známych a časom overených populárnych piesní a dali im nový, súčasný a hlavne vlastný romantický šat, či už ide o texty piesní alebo o samotné hudobné spracovanie skladieb. Trio má na konte desať albumovjedno DVD.

Holografické pódium – po prvýraz na Slovensku

Unikátnym vystúpením na tohtoročnom turné bude holografické javisko, ktoré pre nich pripravuje spoločnosť, z ktorej informácie poskytla Ivana Nováková:„Hoci vo svete je to bežný jav, na Slovensku bude práve La Gioia, ktorá divákom prinesie tento nevšedný zážitok. Holografia ako technológia si pomaličky získava čoraz väčšiu priazeň a preto sme hrdí že L.G. bude súčasťou nevídaného predstavenia plného hologramov. Diváci sa môžu tešiť na zážitok z predstavenia, kde prostredníctvom tanečníkov SZUS Viva z Košic prenesú emóciu prostredníctvom tanca do nových rozmerov s využitím moderných technológií. Unikátny projekt si vyžaduje unikátny prístup a preto sme sa rozhodli pri tvorbe grafického obsahu zamerať na prehĺbenie zážitku jednoduchou a čistou formou ktorá nesie silné posolstvo. Hologram je optická ilúzia ktorá umožňuje vnímať hĺbku vizualizovnaného obsahu a premeniť tak aj jednoduché videá do dychberúcáích zážitkov. Naša spoločnosť sa špecializuje na komplexné služby holografickej projekcie a to od návrhu vhodných riešení, vizualizácií až po tvorbu hologramov. Pri návrhu riešenia pre Spišskú charitu sme zvolili koncept prenosného malého holografického pódia.“twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Media Art Promo Agency / Anna Olvecká – PR manager La Gioia, Foto: Archív La Gioia
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies