Kybernetický útok narušil celosvetovú prevádzku spoločnosti Honda

NETKY.SK • 9 Jún 2020, 20:18 • 2 min
Kybernetický útok narušil celosvetovú prevádzku spoločnosti Honda

Spoločnosť Honda sa stala terčom kybernetického útoku, ktorý má vplyv na prevádzku po celom svete.

slovakia

left justify in out

"Firma Honda potvrdzuje, že jej systémy napadli kyberzločinci," uviedli v oficiálnom stanovisku zástupcovia japonskej značky.

 

Spresnili, že v dôsledku útoku nemali prístup k vlastným počítačovým serverom, nemohli využívať e-mail a interné systémy.

 

 

"Dopad pocítila aj výroba mimo Japonska. Pracujeme na minimalizovaní dopadu a obnove plnej funkčnosti výrobných, predajných a vývojových činností," dodali.

Firma uviedla, že počas externého útoku sa "vírus rozšíril v jej systéme", no bližšie detaily neprezradili. Spoločnosť potvrdila, že pozastavila činnosť vo Veľkej Británii, Severnej Amerike, Turecku, Taliansku a Japonsku.

 

 

Dúfa však, že niektoré postihnuté prevádzky sa dostanú do online priestoru už dnes alebo neskôr počas tohto týždňa.

Niektorí odborníci na kybernetické útoky si myslia, že zločinci použili ransomware, čo môže znamenať, že hekeri mohli šifrovať údaje alebo zamedziť Hodne prístup k jej IT systémom. Firma potvrdila, že jej žiadne dáta neukradli. "V tomto momente registrujeme len minimálne obchodné škody," vyhlásili.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies