Kuvajtský súd zmenil rozsudok smrti v prípade útoku na šiitskú mešitu

NETKY.SK • 13 December 2015, 12:12 • 2 min
Kuvajtský súd zmenil rozsudok smrti v prípade útoku na šiitskú mešitu

KUVAJT - Odvolací súd v Kuvajte dnes v jednom prípade zrušil a v druhom potvrdil trest smrti vynesený nad vodcami miestnej bunky extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) za účasť na teroristickom útoku na šiitskú mešitu imáma Sádika v júni tohto roku.

slovakia

left justify in out

Informovali o tom dnes miestne médiá.

 

Pri útoku, ktorý sa odohral v čase piatkových poludňajších modlitieb, zahynulo 26 ľudí a ďalších 227 utrpelo zranenia.

 

V súvislosti s útokom bolo zadržaných 29 podozrivých, pričom 14 z nich neskôr prepustili na slobodu, keďže sa preukázala ich nevina.

 

Súdny proces sa začal v auguste a v septembri bolo sedem obžalovaných odsúdených na trest smrti, pričom piatich z nich odsúdili v neprítomnosti. Ich osud nie je známy, konštatovala tlač.

 

Ďalší ôsmi obžalovaní boli odsúdení na tresty väzenia v trvaní od dvoch do 15 rokov.

 

Zodpovednosť za útok prevzal IS. Išlo o prvý podobný čin v emiráte za posledných viac ako desať rokov a pokiaľ ide o bilanciu, bol aj najtragickejší v dejinách krajiny. Podľa vedenia krajiny cieľom útoku bolo vyvolať nenávisť medzi sunnitmi a šiitmi v tomto väčšinovo sunnitskom štáte, kde príslušníci oboch vetiev islamu obvykle spolunažívajú v mieri.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies