Kurz eura výrazne vzrástol

NETKY.SK • 19 December 2018, 17:41 • 2 min
Kurz eura výrazne vzrástol

FRANKFURT NAD MOHANOM - Kurz spoločnej európskej meny v dnešných hodinách pred rozhodnutím americkej centrálnej banky (Fed) o úrokových sadzbách výrazne vzrástol. Popoludní sa dostal až na 1,1439 USD/EUR.

slovakia

left justify in out

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v stredu referenčný kurz na 1,14 USD/EUR. Spoločnú európsku menu podporili pozitívne správy z Talianska. Rím sa totiž dohodol s Európskou komisiou (EK) na rozpočte na budúci rok. EK odobrila nový návrh talianskeho rozpočtu a nezačne proti krajine konanie pre nadmerný deficit. Dohoda podporila okrem eura aj talianske akcie a dlhopisy.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel Stone (@stonezone1),

 

Trhy sa sústredia na zasadnutie menového výboru (FOMC) Fedu, ktorý rozhoduje o nastavení menovej politiky. Analytici počítajú so štvrtým zvýšením úrokových sadzieb v tomto roku. To by bol už deviaty nárast kľúčovej sadzby od konca roka 2015, kedy Fed spustil aktuálny cyklus sprísňovania menovej politiky.

Americký prezident Donald Trump v posledných dňoch opakovane varoval Fed pred ďalším zvyšovaním sadzieb. Obáva sa totiž, že vyššie úroky priškrtia boom ekonomiky.

 

img

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies