Kulminácia Dunaja sa očakáva okolo 11.00 h

NETKY.SK • 5 Jún 2024, 10:39 • 2 min
Kulminácia Dunaja sa očakáva okolo 11.00 h

BRATISLAVA - S cieľom zabezpečiť kroky na zaistenie bezpečnosti obyvateľov Slovenska pred zvýšeným rizikom povodní zvolal minister Tomáš Taraba krízový štáb.

slovakia

left justify in out

Situácia je zatiaľ stabilizovaná. Manažment opatrení má priniesť ekonomický profit. Uviedol to Taraba pred rokovaním bezpečnostnej rady a vlády.

"Situácia je stabilizovaná, kulmináciu v Bratislave očakávame okolo jedenástej hodiny na úrovni 738 centimetrov, takže sme nedosiahli ani druhý stupeň povodňovej aktivity," uviedol Taraba. Dodal že zapojenie všetkých turbín do činnosti v Gabčíkove pomohlo nielen zvýšiť prietok vody, ale aj znížilo povodňové riziko a umožnilo zároveň vyrobiť viac elektriny.

"Prinesie to výrazný finančný benefit, rátame, že do pondelka bude ten extra zárobok na úrovni 12 miliónov eur," spresnil minister.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: teraz.sk, Foto: insia.sk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies