Kotleba podal trestné oznámenie pre podozrenie zo skartácie dokumentov

NETKY.SK • 26 November 2013, 11:16 • 2 min
Kotleba podal trestné oznámenie pre podozrenie zo skartácie dokumentov

BANSKÁ BYSTRICA - Na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) má dochádzať ku skartácii citlivých dokumentov a k vymazávaniu pevných diskov na počítačoch.

slovakia

left justify in out

Ako TASR potvrdil člen predsedníctva Ľudovej strany Naše Slovensko Miroslav Belička, Marian Kotleba ako novozvolený predseda BBSK v tejto súvislosti podal v pondelok vo večerných hodinách trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na polícii. 

Príkaz na skartáciu dokumentov a mazanie údajov z počítača vydala jedna z vedúcich odborov BBSK. Podľa Beličku to oznámil človek, ktorý mal príkaz vykonať, no bolo to v rozpore s jeho svedomím. "Vnímame to ako reakciu na vyhlásenie, že medzi prvé kroky, ktoré plánuje vo funkcii urobiť, patrí poverenie hlavného kontrolóra BBSK kontrolou všetkých zmlúv na dodávku tovarov a služieb, presahujúcich hodnotu 2 660 eur. Sme presvedčení, že práve tieto snahy boli skutočným dôvodom, prečo sa odložilo aj piatkové skladanie sľubov a ustanovenie do funkcií novozvolených zástupcov BBSK," povedal Belička.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies