Košického advokáta odsúdili za nepriamu korupciu

NETKY.SK • 24 Február 2015, 14:35 • 2 min
Košického advokáta odsúdili za nepriamu korupciu

BRATISLAVA – Košický advokát Alexander F., ktorý údajne pre klientku vybavoval zmiernenie trestu a prepustenie z väzby, neskôr dovolanie na Najvyššom súde SR, je vinný z prečinu nepriamej korupcie.

slovakia

left justify in out

Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Pezinku, ktorý mu uložil trest odňatia slobody na 10 mesiacov s podmienečným odkladom na 18 mesiacov. Informovala agentúru SITA hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

 

Súd mu ďalej uložil peňažný trest vo výške tritisíc eur a trest zákazu činnosti vykonávať advokátske povolanie päť rokov. Rozsudok nie je právoplatný, Alexander F. sa voči nemu odvolal a rozhodovať bude ďalej Najvyšší súd SR.

 

Alexander F. odmieta obvinenie, podľa neho sa obžaloba nezakladá na zákonných dôvodoch. Svoju nevinu chcel dokázať aj výsledkom z polygrafa, ktorý si dal urobiť v USA. Podľa neho prípad na neho 'našili' a vníma ho aj ako útok proti všetkým advokátom. Podľa obžaloby pýtal od klientky úplatok na vybavenie jej prípadu.

 

V tejto korupčnej kauze ako svedok vystupoval aj sudca Najvyššieho súdu Igor Burger. Na neho sa mal odvolávať Alexander F. v prípade dovolania na najvyšší súd. Ten ale odmietol, že by sa u neho niekedy niečo vybavovalo. Za takmer 40 rokov, keď súdite ako trestný sudca, x ľuďom stúpite na otlak. Nemôžem vedieť, čo bolo v pozadí tejto kauzy, uviedol v januári. Burger pre spájanie svojho mena s touto korupčnou aférou pripravuje právne kroky.


sy;mttwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies