Košické deti už privítali Nový rok na Detskom Silvestri

NETKY.SK • 31 December 2014, 13:20 • 2 min
Košické deti už privítali Nový rok na Detskom Silvestri

KOŠICE - V košickej Historickej radnici na Hlavnej ulici už privítali Nový rok.

slovakia

left justify in out

"Už tretí rok pripravuje mesto Košice podujatie Detský Silvester a tam Nový rok prichádza už napoludnie," prezradil pre TASR organizátor a režisér akcie Richard Herrgott.
      

Ako dodal, schádzajú sa tu deti od troch do 14 rokov. "Vstupné je síce zdarma, ale keďže kapacita divadelnej sály Historickej radnice je obmedzená, tak si záujemcovia môžu už v predstihu vyzdvihnúť vstupenky v návštevníckom centre na Hlavnej ulici," doplnil Herrgott.
      

Každý rok je pre detičky pripravené nejaké prekvapenie. "Pre tých neposedných sme napríklad vybrali časť sedadiel a vytvorili pre nich herňu, aby sa mohli aj počas predstavení zahrať," poznamenal. Moderátorom akcie bol Silvestrík – postavička, ktorú aj s profesionálnym hercom poskytlo Bábkové divadlo Košice. Deti tiež zabávali populárne postavičky z filmov Walta Disneyho, deti zo súkromnej Základnej umeleckej školy na Miškoveckej ulici predviedli predstavenie Brumkáčikov boľavý zúbok, ale nechýbali ani malí speváci, diskotéka a hry.
      

"Posledné sekundy pred príchodom Nového roku odpočítal košický primátor Richard Raši a potom pozval deti na Novoročnú party do foyer, kde sa podávala torta, zákusky, limonáda a samozrejme aj detské šampanské," dodal na záver Herrgott.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona