Korčok: Naším spoločným cieľom musí zostať denuklearizácia Kórejského polostrova

NETKY.SK • 20 November 2017, 14:36 • 2 min
Korčok: Naším spoločným cieľom musí zostať denuklearizácia Kórejského polostrova

NEPJITO - Počínanie Severnej Kórey je hrubým porušením medzinárodného práva a vážnou hrozbou pre regionálnu stabilitu a medzinárodnú bezpečnosť.

slovakia

left justify in out

Uviedol to štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok, ktorý sa v pondelok stretol v mjanmarskom Nepjite s prvým viceministrom zahraničných vecí Kórejskej republiky Li Sung-namom.

 

Slovensko podporuje podľa Korčoka kroky medzinárodného spoločenstva. "Naším spoločným cieľom musí zostať denuklearizácia Kórejského polostrova," uviedol. Partneri hovorili o bezpečnostnej situácii na Kórejskom polostrove v nadväznosti na pokračovanie jadrových a raketových skúšok Pchjongjangu, ale aj o bilaterálnych vzťahoch.

 

Rokovanie s Li Sung-namom sa uskutočnilo popri 13. stretnutí ministrov zahraničných vecí Európy a Ázie (ASEM), na ktorom Korčok vedie delegáciu Slovenskej republiky. Stretnutie potvrdilo význam vynikajúcich bilaterálnych vzťahov SR s Kórejskou republikou, ktorá je najväčším mimoeurópskym investorom u nás. Máme tiež najvyšší objem investícií a obchodu spomedzi krajín V4, informoval TASR tlačový odbor MZVaEZ SR.

 

"Chceme prehlbovať bilaterálne vzťahy s Kórejskou republikou. V ekonomickej oblasti máme záujem ísť ďalej v oblasti vedy, výskumu a inovácií," zdôraznil Ivan Korčok. Štátny tajomník MZVaEZ SR pokračuje v rokovaní ministrov zahraničných vecí Európy a Ázie v mjanmarskom hlavnom meste Nepjito počas nasledujúcich dvoch dní.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies