Konečným cieľom v Afganistane bude zmierenie s Talibanom, tvrdí Petraeus

NETKY.SK • 26 August 2010, 12:11 • 2 min
Konečným cieľom v Afganistane bude zmierenie s Talibanom, tvrdí Petraeus

Konečným cieľom v Afganistane bude zmierenie s Talibanom, tvrdí Petraeus

slovakia

left justify in out

img

Ak americké a afganské sily vytvoria vhodné podmienky, konečným cieľom v Afganistane bude zmierenie s talibancami.
      Vyhlásil to v rozhovore, ktorý v noci nadnes odvysielala televízia Fox, americký generál David Petraeus, ktorý teraz velí medzinárodným silám v stredoázijskej krajine.
      Petraeus uviedol, že vďaka rozhodnutiu, ktoré prijali miestni vedúci predstavitelia, a jeho podpore sa otvorí cesta talibancom  žijúcim z 10 dolárov denne" na spätnú integráciu do spoločnosti, ktorú odštartoval afganský prezident Hamíd Karzaj.
      Generál Petraeus prevzal velenie v Afganistane pred šiestimi týždňami. Nahradil generála Stanleyho McChrystala, ktorého odvolali z funkcie kvôli zverejneniu kontroverzných vyjadrení na adresu Obamovej administratívy.
      Ako vyhlásil nedávno Petraeus, vojna v Afganistane sa niekoľko rokov viedla bez riadnej stratégie a iba počas uplynulého poldruha roka - obdobia, ktoré korešponduje s nástupom Obamu do funkcie - sa prijala dobre premyslená stratégia.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona