Kolíková má podľa politologičky potenciál dynamickej líderky Za ľudí

NETKY.SK • 20 Jún 2021, 11:23 • 2 min
Kolíková má podľa politologičky potenciál dynamickej líderky Za ľudí

BRATISLAVA - Politologička Renáta Dulinová Bzdilová sa vyjadrila, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková má potenciál byť progresívnou a dynamickou predsedníčkou strany Za ľudí. Poslanec Národnej rady Juraj Šeliga sa zasa vyznačuje diplomaciou a dobrými vyjednávacími schopnosťami.

slovakia

left justify in out

Šeliga, ani Kolíková, sa totiž netaja ambíciou prebrať stranu Za ľudí po súčasnej predsedníčke a vicepremiérke Veronike Remišovej. „Aktuálna predsedníčka strany to po zakladateľovi a exprezidentovi Andrejovi Kiskovi na svojej pozícii nemala ľahké. Strana po jeho odchode začala preferenčne výrazne klesať. Ak by obhájila svoj post, tento trend by v strane pokračoval,“ povedala politologička.

 

Prečítajte si tiež: Mária Kolíková neodchádza zo strany Za ľudí ani z koalície

 

img

 

Kolíková je, naopak, podľa jej slov v mnohých prípadoch považovaná za najúspešnejšiu ministerku tejto vlády. „Má víziu, nebojí sa nesúhlasu a otvorene komunikovať aj ťažké a náročné témy. Má teda potenciál byť progresívnou a dynamickou predsedníčkou,“ priblížila Dulinová Bzdilová.

 

img

Šeliga býva v strane označovaný za takzvaného kompromisného kandidáta do tejto funkcie. Podľa politologičky kladie dôraz aj na spoluprácu. „Má potenciál snažiť sa o dohody vo vnútri aj mimo strany a najviac sa spomedzi spomínaných osobnosťou približuje zakladateľovi Andrejovi Kiskovi,“ doplnila.

 

Súvisiaci článok: Juraj Šeliga nemá aktuálne záujem o post predsedu strany Za ľudí

 

img

V strane Za ľudí je momentálne napätá situácia. Predsedníčka strany Veronika Remišová napriek tomu nereflektuje na výzvu nespokojnej časti Za ľudí, požadujúcich zvolanie mimoriadneho snemu strany, na ktorom by o týchto veciach diskutovali. Politologička povedala, že to bude viesť nielen k nárastu nespokojnosti, triešteniu strany, odchodov ďalších členov, „no takéto správanie môže byť rozbuškou nálože, ktorá môže stranu definitívne pochovať“.

 

Prečítajte si: Veronika Remišová pritvrdzuje voči Márii Kolíkovej. Verejnosti pripomenula, v ktorej vláde sedela!

 

img

Jana Žitňanská médiám 16. júna oznámila, že na júnovej parlamentnej schôdzi sa nebude voliť nový podpredseda parlamentu, ktorý má vo funkcii vystriedať práve Šeligu. Tento post patrí strane Za ľudí, no tá sa nevie dohodnúť na spoločnom kandidátovi do tejto funkcie. Politologička to pripisuje líderke strany, ktorá sa podľa jej slov „hrá na mŕtveho chrobáka“. „Rozhodovacie procesy v strane Za ľudí zamrzli na mŕtvom bode, z ktorého únikom bude až zvolenie novej predsedníčky či nového predsedu,“ uzavrela Dulinová Bzdilová.

 

Mohlo by vás zaujímať: Piati podpredsedovia strany Za ľudí vyzvali Remišovú, aby ďalej nepokračovala v eskalovaní konfliktu v stranetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies