Koledníci Dobrej noviny budú opäť navštevovať domácnosti a zbierať peniaze

NETKY.SK • 10 December 2011, 04:25 • 2 min
Koledníci Dobrej noviny budú opäť navštevovať domácnosti a zbierať peniaze

Koledníci Dobrej noviny budú opäť navštevovať domácnosti a zbierať peniaze

slovakia

left justify in out

img

Koledníci Dobrej noviny budú opäť vo vianočnom, novoročnom a trojkráľovom období navštevovať domácnosti na Slovensku a spolu s koledovaním zbierať peniaze na pomoc ľuďom v Južnom Sudáne, Keni, Etiópii a Ugande. Kolednícka zbierka Dobrej noviny sa tento rok uskutoční po 17. raz. Počas svojej 16-ročnej histórie sa postupne stala najväčšou slovenskou verejnou zbierkou na pomoc v Afrike a zároveň jednou z najväčších dobrovoľníckych akcií na Slovensku.

Tradičnú kolednícku akciu organizuje eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami a Pápežskými misijnými dielami. Aj v tomto roku predpokladajú zapojenie sa okolo 26.000 detí a dospelých v približne 1300 mestách a obciach na celom Slovensku.

"Vlani sa na zbierku Dobrá novina vyzbieralo 848.477 eur, z ktorých bolo podporených 32 projektov v Keni, Sudáne, Ugande, Etiópii. Peniaze od slovenských darcov pomohli napríklad deťom ulice, postihnutým deťom a ženám v Keni, ale tiež ľuďom, ktorí trpia nedostatkom vody v polopúštnom regióne Turkana. V Južnom Sudáne podporila Dobrá novina prevádzku nemocníc, v Etiópii vzdelávanie detí a žien, v Ugande pomáha sirotám, ktorých rodičia zomreli na aids", povedal pre TASR riaditeľ Dobrej noviny Marián Čaučík. Súčasne informoval, že v terajšom 17. ročníku bude Dobrá novina zameraná zvlášť na Južný Sudán, ktorý sa v júli tohto roku osamostatnil a stal sa tak najnovším a zároveň jedným z najchudobnejších štátov sveta.

Zo zbierky podporia výstavbu detského oddelenia v nemocnici v Marial Lou, ako aj ďalšiu nemocnicu v Mapourdite, tréningové centrum sv. Petra Clavera a projekt pre chudobné ženy v Rumbeku.

Počas nadchádzajúcej soboty a tretej adventnej nedele, 10. a 11. decembra, sa na 12 miestach na Slovensku uskutočnia sväté omše spojené s vyslaním koledníkov, a to v Bratislave, Žarnovici, Podbrezovej, Starej Ľubovni, Tvrdošíne, Prešove, Nitre, Snine, Trnave, Pruskom a sväté liturgie v Sečovciach a Prešove. Katolícki biskupi v jednotlivých diecézach počas nich požehnajú koledníkov Dobrej noviny.

Na verejnú zbierku Dobrá novina, povolenú Ministerstvom vnútra SR, možno prispieť celoročne na číslo účtu 4000713500/3100 Volksbank Slovensko, v decembri a januári aj zaslaním darcovskej SMS na číslo 877 s textom DMS DOBRANOVINA. Cena darcovskej SMS je jedno euro.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies