Koalícia je stabilnejšia, než by sa mohlo zdať

NETKY.SK • 9 September 2010, 7:6 • 2 min
Koalícia je stabilnejšia, než by sa mohlo zdať

Koalícia je stabilnejšia, než by sa mohlo zdať

slovakia

left justify in out

img

Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) má podporu koaličných partnerov. Koalícia je podľa jeho slov omnoho stabilnejšia, než by sa mohlo zdať.
Ako uviedol pred novinármi potom, ako ho poslanci podržali vo funkcii, voči kritike je vnímavý, pričom viackrát uznal svoje nedostatky, o ktorých si myslí, že sa mu ich darí odstraňovať. Na fakt, že opozícia nepočkala ani obligátnych sto dní, po ktorých sa hodnotí činnosť novej vládnej koalície, reagoval slovami, že jeho prehrešky boli zrejme "ukrutné".    
Podľa jeho vyjadrenia ho predseda Smeru-SD Robert Fico považuje za ťažkého súpera, keď vystupuje tak radikálne voči jeho osobe. "Fico musí rátať s tým, že ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva," uviedol Sulík na margo diskusie, ktorá sa dnes odohrala v parlamente, pričom dodal, že nemá najmenší dôvod nepovedať, ako vníma jeho pôsobenie za posledné štyri roky.
Poďakoval šéfovi Smeru-SD, že "celou touto fraškou" urobil dobrú kampaň pred referendom a to, že sa na nej nezúčastní, nie je podstatné.
Sulík vysvetlil, že na tajnom hlasovaní sa nezúčastnili poslanci z koaličných klubov SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd, pretože sa tak dohodli. Nechceli tak komplikovať priebeh mimoriadnej schôdze, kde bolo vopred jasné, ako to celé dopadne.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona