Klub Anži Machačkala má nového majiteľa

NETKY.SK • 29 December 2016, 13:55 • 2 min
Klub Anži Machačkala má nového majiteľa

MACHAČKALA - Ruský futbalový klub Anži Machačkala má nového vlastníka. Stal sa ním bohatý biznismen Osman Kadijev, ktorý ho kúpil od Sulejmana Kerimova.

slovakia

left justify in out

Dagestanský účastník ruskej najvyššej súťaže oznámil túto správu prostredníctvom svojej oficiálnej stránky iba niekoľko hodín po tom, ako klub zverejnil informáciu, podľa ktorej z dôvodu finančných problémov pristúpi k predaju najlepších hráčov do iných klubov.

 

Kadijev bol v minulosti majiteľom konkurenčného Dinama Machačkala. V Anži sa zaviazal vyrovnať všetky dlhy po predošlom vedení, plánuje rozvinúť potenciál klubu a futbalistov pochádzajúcich z Dagestanu.


Miliardár Sulejman Kerimov kúpil Anži Machačkala v roku 2011, nalial doň množstvo prostriedkov, priviedol do mužstva viacero hviezd a klub sa rýchlo zaradil k ruskej špičke. Už pred tromi rokmi sa však dostal do nelichotivej finančnej situácie. Vtedy z mužstva odišli viaceré zvučné mená - Samuel Eto´o, Willian, Igor Denisov, Jurij Žirkov či Lassana Diarra.

 

Oklieštené mužstvo Anži následne v sezóne 2013/2014 zostúpilo o poschodie nižšie. Po roku si opäť vybojovalo miestenku medzi ruskou elitou. V tejto sezóne figuruje po jesennej časti na 11.

mieste tabuľky.

 

V Machačkale pôsobí od leta aj niekdajší tréner českej reprezentácie či slovenských klubov MŠK Žilina a Matador Púchov Pavel Vrba. Niektoré ruské médiá priniesli v minulých dňoch správy o tom, že úsporné opatrenia by sa mohli dotknúť aj 53-ročného rodáka z Přerova.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies