KĽDR: Prvá dáma nosí luxusnú kabelku od Diora

NETKY.SK • 9 August 2012, 07:24 • 2 min
KĽDR: Prvá dáma nosí luxusnú kabelku od Diora

KĽDR Prvá dáma nosí luxusnú kabelku od Diora - Zaujímavosti Manželka nového vodcu Severnej Kórey Kim Čong-una nosí drahú kabelku od Diora, ktorej cena sa rovná priemernému ročnému príjmu obyvateľov chudobnej komunistickej krajiny. Oznámili to dnes britské

slovakia

left justify in out

img

Manželka nového vodcu Severnej Kórey Kim Čong-una nosí drahú kabelku od Diora, ktorej cena sa rovná priemernému ročnému príjmu obyvateľov chudobnej komunistickej krajiny. Oznámili to dnes britské noviny Daily Telegraph. 
      Prvá dáma KĽDR Ri Sol-džu si luxusnú kabelku zobrala na nedávnu inšpekciu vojenskej jednotky, na ktorej sprevádzala svojho manžela. 
      Malá kabelka značky Christian Dior zachytená na fotografiách zverejnených v severokórejskej štátnej televízii, sa dá najbližšie kúpiť v juhokórejskom Soule. Predáva sa tam za 1,8 milióna wonov (približne 828 eur), čo predstavuje priemerný ročný príjem v KĽDR. 
      Izolovaná komunistická krajina okrem toho v súčasnosti zápasí s následkami sucha a následných ničivých povodní, ktoré zničili veľkú časť úrody. Agentúry OSN v júni odhadli, že až dve tretiny z 24 miliónov obyvateľov Severnej Kórey čelia chronickému nedostatku potravín. 
      Ri Sol-džu sa za Kim Čong-una sa pravdepodobne vydala už v roku 2009, hoci severokórejské štátne médiá sobáš oficiálne oznámili až koncom júla.
      Zverejnenie informácie o sobáši mladého Kima má podľa juhokórejských tajných služieb prispieť k vytváraniu jeho imidžu stabilného a seriózneho lídra. Podľa neoficiálnych zdrojov z KĽDR mu totiž mnohí Severokórejčania príliš nedôverujú vzhľadom na jeho nízky vek.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies