Kim Čong-il si zaplával vo vode z Bajkalského jazera - na jeho brehu

NETKY.SK • 24 August 2011, 12:52 • 2 min
Kim Čong-il si zaplával vo vode z Bajkalského jazera - na jeho brehu

Kim Čong-il si zaplával vo vode z Bajkalského jazera - na jeho brehu

slovakia

left justify in out

img

Severokórejský vodca Kim Čong-il si dnes cestou na stretnutie s ruským prezidentom Dmitrijom Medvedom zaplával vo vodách Bajkalského jazera, ktoré je najväčším sladkovodným jazerom sveta.
      Stalo sa tak po dvojhodinovej plavbe na jachte, ktorú strážili dva severokórejské člny. Voda v Bajkalskom jazere je studená aj v lete a tak si Kim Čong-il zaplával na brehu - v bazéne, naplnenom vodou z jazera. Neplával sám, pripojil sa k nemu predseda parlamentu Buriatskej republiky, citovala webová stránka Inform Polis očitého svedka.
      Kim Čong-ila pohostili tradičným buriatským pokrmom, mäsovými knedľami a bajkalskou rybou pripravenou na otvorenom ohni.
      Popoludní sa Kim Čong-il vrátil do metropoly Buriatskej republiky Ulan-Ude, kde navštívil leteckú továreň vyrábajúcu stíhačky Suchoj.
      Očakáva sa, že s Medvedevom bude rokovať v stredu. Program jeho návštevy je však utajený, zrejme z obáv o bezpečnosť severokórejského vodcu. Kimova návšteva je zahalená tajomstvom, na jeho predchádzajúcej zastávke počas cesty vlakom v nedeľu ho policajný kordón chránil nielen pred verejnosťou, ale aj pred médiami.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies