Kim Čong-un: Nevzdáme sa svojho vesmírneho projektu. Vojenské prieskumné satelity sú kľúčové

NETKY.SK • 29 Máj 2024, 08:59 • 2 min
Kim Čong-un: Nevzdáme sa svojho vesmírneho projektu. Vojenské prieskumné satelity sú kľúčové

PCHJONGJANG - Severokórejský vodca Kim Čong-un prehlásil, že vojenské prieskumné satelity sú kľúčové pre národnú sebaobranu proti nepriateľským hrozbám a krajina sa nikdy nevzdá projektu vesmírneho prieskumu. Uviedli to miestne médiá. Informáciu priniesol Reuters.

slovakia

left justify in out

"Vlastniť vojenské prieskumné satelity je kľúčovou výzvou na posilnenie sebaobrannej odstrašujúcej sily a ochrany národnej suverenity a bezpečnosti pred potenciálnymi hrozbami v dôsledku vojenských akcií a provokácií USA,“ povedal Kim Čong-un.
 
Severná Kórea sa v pondelok pokúsila vypustiť špionážny satelit, ktorý zlyhal po tom, ako nosná raketa počas prvej fázy letu explodovala.
 
"Vypustenie prieskumného satelitu tentoraz nesplnilo svoj cieľ. Nenecháme sa však týmto neúspechom odradiť ani zastrašiť, ale naopak, zintenzívnime svoje úsilie," povedal líder KĽDR.
 
Podľa Reuters napriek tomuto zlyhaniu odborníci uviedli, že najnovšie vypustenie satelitu Severom ukázalo nové pokroky v pretekoch tejto jadrovej krajiny o kozmický priestor.
 
Severná Kórea v novembri úspešne vypustila satelit, ktorý sa dostal na obežnú dráhu po dvoch neúspešných pokusoch zo začiatku minulého roka.
 
Kim Čong-un zároveň odsúdil Južnú Kóreu za kritiku vypustenia satelitu. Niekoľko hodín po jeho vypustení Južná Kórea zorganizovala cvičenia za účelom odstrašenia KĽDR. Severokórejský vodca vyhlásil, že Soul sa „zahráva s ohňom“, keď prezentuje silu a vykonáva cvičenia za účasti stíhačiek.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Reuters, Foto: Kim Čong-un/AP
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies