KHL prvýkrát rozdelí časť príjmov medzi kluby

NETKY.SK • 3 Marec 2015, 12:17 • 2 min
KHL prvýkrát rozdelí časť príjmov medzi kluby

slovakia

left justify in out

MOSKVA - Kontinentálna hokejová liga bude medzi kluby prvýkrát v histórii deliť výnosy zo svojich príjmov.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Prezident nadnárodnej súťaže Dmitrij Černyšenko oznámil, že medzi kluby rozdelí 100 miliónov rubľov (1,4 mil. eur). Financie by mali ísť na investície do rozvoja hokeja. "Doteraz boli kluby donormi ligy, nedostávali žiadne financie. V tomto roku napriek kríze KHL prvýkrát v histórii plánuje rozdeliť časť príjmov medzi kluby. Nebudú ich môcť minút, ako sa im zachce, napríklad na odmenu pre generálneho manažéra. Budú viazané na konkrétne programy. Môžu slúžiť na podporu mladých hráčov, aby neopúšťali materské tímy, zlepšenie lekárskeho zabezpečenia či antidopingové programy," uviedol podľa webu championat.com Dmitrij Černyšenko.


Posledný krok vedenia KHL sa príliš nepozdáva trénerovi Neftechimiku Nižnekamsk a vplyvnému mužovi ruského hokejového zákulisia Vladimirovi Krikunovovi. Podľa jeho slov v minulosti v ére prezidenta Ruskej hokejovej federácie Alexandra Steblina často dostával každý klub po 200-tisíc dolárov. "Toto boli významné peniaze. Teraz každý klub dostane v priemere okolo 3,5 milióna rubľov, čo je asi 60-tisíc dolárov. Tieto peniaze nezachránia žiaden klub. Chápem, že nebudú rozdelené rovnomerne, niekto dostane viac, iný menej. Pre kluby je to kvapka v mori, navyše nemôžu ich použiť na hráčov. Myslím si, že je to hlavne reklamná kampaň. Na druhej strane, aj to je príjem," uviedol pre Sportbox Krikunov.

 



Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies