Kengura zaútočila na rodinu opatrovateľov zvierat

NETKY.SK • 14 Október 2018, 13:43 • 2 min
Kengura zaútočila na rodinu opatrovateľov zvierat

BRATISLAVA - Opatrovateľka zvierat z austrálskeho Queenslandu skončila po útoku kengury v nemocnici s vážnymi zraneniami hrudníka. Šesťdesiatštyriročná Linda Smith spolu s manželom Jimom kŕmili kengury, ktoré v týchto dňoch trápi extrémne sucho, keď zrazu jedna z nich zaútočila na muža.

slovakia

left justify in out

Dvojica sa útoku ubránila s pomocou ich syna. Zviera, ktoré malo podľa rodiny asi 180 centimetrov, pred príchodom záchranárov ušlo. Incident sa stal v meste Millmerran, asi 80 kilometrov juhozápadne od Toowoomby v Queenslande.

Dvojica, ktorá je v súčasnosti v nemocnici, povedala v rozhovore pre Brisbane Times, že každý večer zvyknú kŕmiť asi 30 kengúr. Tentoraz však jedna z nich zaútočila na Jima. Linda teda vzala metlu, aby mu pomohla, no zviera jej ju vyrazilo z rúk a pustilo sa aj do nej. „Potom nám prišiel na pomoc syn a dal mu lopatou po hlave,“ opísala žena, ktorá ma zlomené rebrá, prepichnuté pľúca, odreniny na rukách a nohách, ďalšie vnútorné zranenia a v nedeľu ju čaká operácia. Jej manžel, ktorý je tiež šesťdesiatnik, má viaceré tržné rany a syn, štyridsiatnik, utrpel len ľahšie zranenia, ktoré mu ošetrili na mieste.

„Keď sa staráte o zvieratá, uvedomujete si nebezpečenstvá a vždy je vám jasné, že sú to divé zvieratá. Vždy som opatrná, najmä so samcami. Teraz je čas párenia, takže môžu byť agresívnejší,“ vyjadrila sa Smith s tým, že nechce, aby kenguru zabili. O zvieratá sa podľa vlastných slov začala starať, keď asi pred 15 rokmi našla na svojom pozemku opustenú malú kenguru.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies