Kažimír uvoľní ďalšie peniaze na mzdy kuchárok či školníkov

NETKY.SK • 4 December 2013, 12:47 • 2 min
Kažimír uvoľní ďalšie peniaze na mzdy kuchárok či školníkov

slovakia

left justify in out

BRATISLAVA - Ďalší balík peňazí takmer 4,6 milióna eur pôjde samosprávam, aby mohli o päť percent zvýšiť platy učiteľov v materských, základných umeleckých školách či družinách.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Peniaze poslúžia aj na zvýšenie platov nepedagogických pracovníkov, teda kuchárok či školníkov. Peniaze pre posledný štvrťrok 2013 uvoľní ministerstvo financií, rozhodla dnes o tom vláda. Samosprávy dostanú 4 584 980 eur, z toho 361 153 eur je určených pre vyššie územné celky a 4 223 827 eur pre obce a mestá. Peniaze by mali mať samosprávy k dispozícii do konca decembra.

Minister financií uvoľňuje poslednú štvrtinu predpokladaného objemu z balíka takmer 18,4 milióna eur určeného na platy týchto zamestnancov škôl. Vláda minulý rok schválila päťpercentné zvýšenie miezd zamestnancov školstva, čo si vyžiadalo 68 miliónov eur. Pedagogickí zamestnanci základných a stredných škôl dostali zvýšenie priamo do taríf, ostatní prostredníctvom samospráv z balíka, ktorý je časťou zo 68 miliónov eur určených na zvýšenie platov v školstve. 



Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies