Kažimír rozhodol o poskytnutí 20 miliónov eur pre rozvoj vysokých škôl

NETKY.SK • 8 Február 2016, 15:20 • 2 min
Kažimír rozhodol o poskytnutí 20 miliónov eur pre rozvoj vysokých škôl

BRATISLAVA - Minister financií Peter Kažimír dnes rozpočtovým opatrením rozhodol o poskytnutí 20 miliónov eur na dofinancovanie a rozvoj vysokých škôl na tento rok.

slovakia

left justify in out

Opatrenie je výsledkom dnešného rokovania Kažimíra s predsedom Národnej rady SR Petrom Pellegrinim, predsedom vlády SR Robertom Ficom, ministrom školstva Jurajom Draxlerom a s predstaviteľmi Slovenskej rektorskej konferencie, ktorú viedol jej predseda Rudolf Kropil. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.


Predstavitelia vlády dnes prijali tiež návrh Slovenskej rektorskej konferencie na rozdelenie 50 miliónov eur, ktoré vláda uvoľnila na rekonštrukciu vysokoškolských internátov pre verejné vysoké školy. Rekonštrukcia internátov sa uskutoční v štvorročnom období. Vláda dnes podľa tlačového odboru rovnako ponúkla predstaviteľom Slovenskej rektorskej konferencie alternatívy ako odbremeniť vysoké školy od záťaže spôsobenej korekciami pri využívaní fondov EÚ, ktorú školy nie sú schopné zvládnuť z vlastných rozpočtov. "O týchto alternatívach sa začne okamžite technický dialóg s cieľom uzatvoriť dohodu medzi vládou SR a Slovenskou rektorskou konferenciou v krátkom čase," uvádza tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies