Kathryn Bigelow a K'naan nakrútia seriál o nábore džihádistov

NETKY.SK • 14 December 2015, 08:01 • 2 min
Kathryn Bigelow a K'naan nakrútia seriál o nábore džihádistov

LOS ANGELES - Americká režisérka Kathryn Bigelow a kanadský rapper somálskeho pôvodu K'naan budú spolupracovať na pripravovanom seriáli The Recruiters z dielne HBO. Projekt sa bude venovať téme náboru nových členov džihádistických organizácií.

slovakia

left justify in out

Tridsaťsedemročný hudobník sa má postarať o scenár aj réžiu a spoločne s Bigelow bude tiež jedným z výkonných producentov. Dej sa bude odohrávať v americkom štáte Minnesota. Žiadne ďalšie detaily o seriáli však zatiaľ nie sú známe.

 

K'naan, vlastným menom Keinan Abdi Warsame, je rodákom z Mogadiša. Zo Somálska však ako 13-ročný spolu so svojou matkou a troma súrodencami ušiel do New Yorku. Odtiaľ sa po krátkom čase jeho rodina presťahovala do kanadského Toronta. Momentálne žije znova v New Yorku. Na hudobnej scéne debutoval v roku 2004 albumom My Life Is A Movie, po ktorom nasledovali nahrávky The Dusty Foot Philosopher (2007), Troubadour (2009) a Country, God Or The Girl (2012). Jeho najznámejším hitom je skladba Wavin' Flag. Na konte má tiež živú nahrávku The Dusty Foot On The Road (2007) a EP s názvom More Beautiful Than Silence (2012). 

 

Šesťdesiatštyriročná Kathryn Bigelow získala v roku 2010 vďaka vojnovej dráme Smrť čaká všade (2008) dva Oscary v kategóriách Najlepší film a Najlepšia réžia, pričom sa stala prvou ženou, ktorú americká Akadémia filmových umení a vied ocenila v druhej menovanej. Snímka samotná pritom získala celkovo šesť Oscarov a rovnaký počet cien BAFTA. Bigelow má okrem toho na konte aj snímky ako Near Dark (1987), Modrá oceľ (1989), Bod zlomu (1991), Zvláštne dni (1995), Váha vody (2000), K-19: Stroj na smrť (2002) či 30 minút do polnoci (2012). Je bývalou manželkou režiséra Jamesa Camerona. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies