Katar, Kuvajt a Saudská Arábia exportujú do Nemecka islamský extrémizmus

NETKY.SK • 13 December 2016, 07:30 • 2 min
Katar, Kuvajt a Saudská Arábia exportujú do Nemecka islamský extrémizmus

BERLÍN- Katar, Kuvajt a Saudská Arábia poskytujú stále väčšiu podporu ultrakonzervatívnej vetve islamu so zámerom dosiahnuť, aby sa zakorenila v Nemecku.

slovakia

left justify in out

Informovali o tom nemecké médiá s odvolaním sa na správu tajných služieb.

 

Náboženské organizácie z týchto troch štátov Perzského zálivu budujú v Nemecku mešity a školy, pričom do krajiny vysielajú tiež svojich kazateľov, píšu denník Süddeutsche Zeitung a štátne médiá.

 

Hoci saudskoarabská vláda zdôraznila nezávislú povahu týchto organizácií, nemecká rozviedka i kontrarozviedka prišla k záveru, že sú "úzko späté so štátnymi pozíciami v krajinách svojho pôvodu," napísal zmienený denník.

 

Domáce tajné služby uviedli ako príklad Spoločnosť za obnovu islamského dedičstva (RIHS) so sídlom v Kuvajte, pričom poznamenali, že nenašli "prakticky žiadny rozdiel" medzi misionárskou prácou RIHS a jej džihádistickou ideológiou.

 

Süddeutsche Zeitung však citoval tajné služby, podľa ktorých nebol zistený žiadny konkrétny dôkaz naznačujúci, že RIHS podporuje "násilné salafistické štruktúry a siete".

 

Nemecké tajné služby podľa mediálnych správ zostavili zoznam známych operatívcov a kazateľov, ktorým by mal byť zakázaný vstup do európskeho schengenského priestoru s voľným pohybom osôb a tovaru bez povinnosti hraničnej kontroly.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies