Kapela Acornhoek vydáva po dvoch dekádach existencie prvý klip v štýle šialenej jazdy červeným kabrioletom

NETKY.SK • 2 Marec 2023, 10:18 • 2 min
Kapela Acornhoek vydáva po dvoch dekádach existencie prvý klip v štýle šialenej jazdy červeným kabrioletom

Trash-popová kapela Acornhoek prichádza s debutovým videoklipom po dvadsiatich rokoch pôsobenia k novinke Drive. Singel je súčasťou EP King of Nothing vydaného začiatkom roka a je plný vnútorného boja, lásky a nenávisti. Tie pretavili do videoklipu s atmosférou jazdy dobového auta, ktorá so sebou nesie analógiu s horko-sladkou príchuťou života.

slovakia

left justify in out

Skladba s pôvodným názvom Dive dozrievala do svojej podoby dlhší čas, aby sa mohla stať súčasťou tretieho štvorskladbového EP o nádeji a zúfalstve, samote a priateľstve, o paradoxoch, ktoré obklopujú ľudstvo. „Drive je o vnútornom boji, o láske vs. nenávisti, ktoré sa niekedy miesia a všetci to poznáme. Jazda autom je paralela života, nikdy neviete kam a ako dôjdete,“ ozrejmuje spevák a textár Andrej Frič prepojenie s vizuálom, ktoré vychádza z myšlienky piesne.

Nahrávanie skladby prebiehalo v závere minulého roka v Industrial Sounds Studio v Bratislave s Adamom Bajbarom, mix vyladil Matej Belluš a master Ludwig Meier z Mníchova.

Najväčšou zmenou pre priekopníkov slovenského grunge je vydanie po dvoch dekádach existencie ich prvého videoklipu, ktorý zobrali vo veľkom štýle amerického road-tripu s nešťastným psycho koncom. „Je to skôr o vnútornom prežívaní, o náznakoch, prelínajú sa v ňom akoby dve roviny a aj keď je dejovo pomerne minimalistický, na konci príde pointa. Ukáže sa, že pre niekoho bola tá jazda posledná,“ so záhadným úsmevom prezrádza spevák.

Štýlovo je videoklip poňatý v 90. rokoch pod taktovkou režiséra Jakuba Steineckera. Jazda členov kapely určite nie je jazdou bežného dňa, je pretkaná momentami prežitých udalostí, spôsobe života a spoločnosti. Autentickú atmosféru vytvoril červený Cadillac DeVille a jednotlivé obrazy dotvorili projekcie za asistencie efektov Milana Puchera.

Novinku Drive kapela predstaví na koncertoch spolu s ďalšími singlami Tonight, Petra a Underneath z nového EP King of Nothing.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies