Kam ísť s deťmi? Oslavy MDD prebiehajú na celom Slovensku, pripravte sa aj na penovú párty

NETKY.SK • 31 Máj 2024, 15:58 • 2 min
Kam ísť s deťmi? Oslavy MDD prebiehajú na celom Slovensku, pripravte sa aj na penovú párty

Zvedavé deti by sa určite mali prísť pozrieť na MDD na bratislavských Nivách. Obchodné centrum si pre nich pripravilo bohatý vedátorský program. Na Nivách vás čaká 5 zaujímavých stanovíšť, kde pod vedením lektoriek budú musieť deti vo veku od 3 - 15 rokov plniť úlohy zamerané na živly a na našu zem.

slovakia

left justify in out

Deň detí v tomto roku sprevádzajú bohaté oslavy po celom Slovensku. Pandemické obdobie už máme za sebou a vybehnúť dnes deťmi do mesta je ten správny nápad. Kultúrne podujatia plné zabávy pre tých väčších aj menších si pripravilo takmer každé mesto a nezaháľali ani obchodné centrá. 

Malí vedci

Zvedavé deti by sa určite mali prísť pozrieť na MDD na bratislavských Nivách. Obchodné centrum si pre nich pripravilo bohatý vedátorský program. Na Nivách vás čaká 5 zaujímavých stanovíšť, kde pod vedením lektoriek budú musieť deti vo veku od 3 - 15 rokov plniť úlohy zamerané na živly a na našu zem. Na prízemí Nivy centra bude pripravený Samuel Kováčik a jeho pokusy, ktoré vo forme kvízov a experimentov zapoja vaše detičky do hry.

Hviezda Slovanu

Poponáhľať sa oplatí aj futbalovému štadiónu Tehelné pole, ktorý je od tohto roka aj sídlom nového obchodného centra OC Tehelko. Vaše ratolesti tu budú mať unikátnu príležitosť stať sa slávnym futbalistom. Určite sa vám podarí "nakŕmiť" aj Instagram.

"Staň sa aj ty na chvíľu hviezdou Slovana a prejdi sa miestami kam chodia len hráči a tréneri. V spolupráci s @skslovanbratislava a @ticketportal_sk sme si pre teba pripravili obhliadku zázemia štadióna prístupného len hráčom. Pozor počet účastníkov je obmedzený, tak neváhaj a stiahni si svoj lístok,“ láka obchodné centrum na Instagrame.

Rozprávkové dobrodružstvo

Prísť sa oplatí aj do bratislavskej Petržalky, kde na deti čaká príjemný deň v sobotu aj v piatok v známej kaviarni Karolínka. Rozprávkový deň detí, ako sa akcia volá, láka malých návštevníkov na známych maskotov z hier aj rozprávok.

Na deti čaká rozprávková cesta s maskotmi a stanoviskami s úlohami pre deti ako Lábková patrola, Morská víla, Jednorožec, Snehulienka a trpaslíci, Medovníkový domček, Madagaskar, Včielka Maja, Šípková Ruženka, Popoluška, Piráti. Každé dieťa dostane kartičku so všetkými 10 stanoviskami a pri úspešnom absolvovaní stanoviska dostane pečiatku. Na záver každé dieťa obdrží účastnícky diplom.

Oslava medzi zvieratkami

Skvelým miestom na strávenie sviatočného popoludnia je bratislavská ZOO, ktorá každoročne pre deti pripravuje špeciálne akcie a zľavy. Ktoré dieťa nemá rado zvieratká? Slnečný deň dnes praje dobrodružstvu a aj výprave na Safari či do zimy medzi ľadových medveďov.

Oslavy Medzinárodného dňa detí sa v ZOO Bratislava konajú 1. júna a budú bohaté na aktivity, komentované kŕmenia, prednášky, workshopy a hry. Deti sa naučia čo znamená permakultúra, budú sa môcť zapojiť do vytvárania komunitnej záhrady, opätovne si zahrať areálovú hru ZOO PASSPORT.

Program zmysluplného Dňa detí v zoo je rozdelený do viacerých zón. V permakultúrnej zóne sa deti naučia správne naplánovať a navrhnúť záhradu tak, aby bola harmonická a produktívna, ktoré rastliny sa spolu znášajú a ako vytvoria zdravý ekosystém. Zapoja sa aj do prípravy pôdy, sadenia, kompostovania a starostlivosti o rastliny.

Penová párty

Oplatí sa spraviť si aj výlet do Žarnovice, kde deti čaká prírodné dobrodružstvo v zveroparku, kde sa na zvieratká môžu viac než len pozerať. Tešiť sa môžete okrem zvieratiek aj na atrakcie, maľovanie na tvár, bude aj penová párty (aj v sobotu a aj v nedeľu!), rôzne dobroty a mnoho ďalšieho. Každé dieťa dostane aj sladkú odmenu.

Detské celebrity

Pre banskobystrický kraj sa oplatí do navigácie zadať mesto Sliač a prísť sa pozrieť na program, ktorý deti očarí vystúpením destkých "celebrít" aj mnohými aktivitami pre neposedné ratolesti. Pre mesto Sliač je rok 2024 rok v znamení významných výročí a tak aj oslava Medzinárodného dňa detí, ktorá sa uskutoční 25.5.2024 na ihrisku ZŠ A.Sládkoviča bude bohatšia ako po minulé roky.

Pripravené sú detské atrakcie, maľovanie na tvár, kynologické ukážky, ukážky lukostreľby, penová show, megabubliny, kreatívne dielne, ale hlavne zaspievať deťom prídu Smejko a Tanculienka. Deti majú vstup zdarma a dospelí za symbolické dve eurá.

Čítanie a hry

Oplatí sa prísť aj do knižnice v Trnave, ktorá si pore deti pripravila hrdinskú púť, akú zažili ich obľúbení knižný hrdinovia. Oddelenie pre deti zorganizovalo Medzinárodnému dňu detí v záhradnej čitárni knižnice predstavenie Divadla ZáBaVKa. Pre deti zahrali hru Rozprávkový hrdina.

Nové bábkovo-činoherno-interaktívne predstavenie obsahuje slovenské prostonárodné odkazy na ľudové rozprávky a povedačky o zlých a dobrých hrdinoch. V tejto rozprávke sa hrdinami napokon stávame všetci. Spoločnými silami je porazená Krutovláda a dozvedáme sa, ako sa stať SUPERHRDINOM slovenskej rozprávky. Herci počas predstavenia rozosmiali prítomné deti, zapájali ich do aktivít a dokonca ich aj roztancovali.

Pre každého boli pripravené malé odmeny z oddelenia pre deti a najaktívnejší v tanci dostali od Divadla ZáBaVKa CD s ich pesničkami, ktoré spievali aj počas predstavenia Rozprávkový hrdina. Sme radi, že takýmto pekným predpoludňajším programom sme prispeli k oslave sviatku detí.

Pre deti je pripravená aj odmena ku každej knižke, aby sa mohli popri hre aj vzdelávať.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lucie Balgová
text: sdetmi.com, facebook.com, instagram, zoobratislava.sk, zvernica.sk foto: Ansari
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies