Kaliňák: Ficove zranenie je extrémne bolestivé + VIDEO

NETKY.SK • 19 Máj 2024, 09:20 • 2 min
Kaliňák: Ficove zranenie je extrémne bolestivé + VIDEO

BANSKÁ BYSTRICA – Minister Róbert Kaliňák poskytol ešte včera okolo 13. hodiny rozhovor pre TA3 spred Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, kde navštívil premiéra Roberta Fica, a informoval o jeho zdravotnom stave.

slovakia

left justify in out

Minister Kaliňák uviedol, že premiér Robert Fico je v stabilizovanom stave, ale štyri strelné poranenia, ktoré ho zasiahli v stredu pri atentáte, spôsobili rozsiahle zranenia. Dve z nich boli ľahkého charakteru, jedno stredné a jedno veľmi ťažké. Lekári po viac ako päťhodinovej operácii urobili obrovské množstvo zásahu, aby dokázali jeho život zachrániť, vysvetlil Kaliňák.

Otázne bolo, ako na to zareaguje jeho vlastný organizmus a ako sa vysporiada s tou obrovskou záťažou, ktorú strelné poranenie prinesie. Kaliňák ďalej objasnil, že strelné poranenie je tzv. špinavé zranenie, ktoré prináša obrovské množstvo infekcií do organizmu. Bola preto vykonaná ďalšia operácia, aby sa mohli odstrániť všetky tkanivá, ktoré spôsobujú problém, a zároveň skontrolovať tie zásahy, ktoré lekári urobili pri prvej operácii.

 

VIDEO - Róbert Kaliňák poskytol rozhovor TA3 pred budovou Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici (zdroj: TA3)

 

Kaliňák priznal, že toto v ňom vzbudilo pozitívnu náladu, pretože operačné zákroky držali tak, aby zdravotný stav bol bližšie k pozitívnej prognóze. Pokiaľ ide o komplikácie, ktoré môžu prísť, podľa lekárov je zhruba štyri až päť dní obdobie, keď organizmus môže pomaly nad takýmto ťažkým zranením zvíťaziť. Ale ako dodal Kaliňák, ešte tam nie sme.
 
Róbert Kaliňák povedal, že s Robertom Ficom hovoril veľmi krátko. A keďže išlo o osobnú diskusiu, nebude ju zverejňovať. Dodal však, že si dali niekoľko inštrukcií smerom k tomu, akým spôsobom má postupovať vláda, akým spôsobom má postupovať ďalšie fungovanie v štáte, a ako sa cíti. Hovorili ale hlavne o zdravotnom stave.
 
Minister zdôraznil, je komunikácia je limitovaná jeho zranením. Ficov stav je veľmi vážny a vyčerpanosť organizmu je pri tejto záťaži naozaj obrovská. Všetci mu držíme palce, povedal Kaliňák, a posielame veľa energie, dodal.
 
Kaliňák poďakoval všetkým občanom, ale aj zahraničným predstaviteľom, že pravidelne dostávajú od nich podporné správy a odkazy. Minister si myslí, že túto energiu premiér určite cíti.
 
Minister tiež zdôraznil, že Ficovo zranenie je extrémne bolestivé a nepozná veľa takých silných ľudí, ako je on. Ak niekto toto dokáže zvládnuť, tak je nesmierne fyzicky pripravený, dodal Kaliňák.
 
Minister tiež povedal, že starostlivosť, ktorú poskytuje Rooseveltova nemocnica, je nesmierne kvalitná a veľmi dobrá.  Robert Fico je na ARO. Kaliňák požiadal všetkých o trpezlivosť a pevnú vieru, a povedal, že všetko zlé sa na dobré obráti.
 
Kaliňák chce premiéra v nemocnici navštevovať každý deň.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: TA3, Foto: Róbert Kaliňák pred Rooseveltovou nemocnicou / Foto – TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies