Kalendár Slobody zvierat na rok 2011 spojil úspešné ženy a nemé tváričky

NETKY.SK • 26 November 2010, 13:13 • 2 min
Kalendár Slobody zvierat na rok 2011 spojil úspešné ženy a nemé tváričky

Kalendár Slobody zvierat na rok 2011 spojil úspešné ženy a nemé tváričky

slovakia

left justify in out

img

Charitatívna organizácia Sloboda zvierat vo štvrtok večer (25. 11.) predstavila svoj exkluzívny kalendár na rok 2011, ktorý spojil úspešné ženy a nemé zvieracie tváričky. Krst kalendára prišla podporiť svojou prítomnosťou aj premiérka SR Iveta Radičová.
      "Nemá tvár nemôže za to, ak niekto sa zrazu rozhodne zo dňa na deň, že už túto živú hračku nechcú, to nie sú živé hračky, to sú tvory, ktoré vedia dodať toľko lásky, toľko priateľstva a tak nám veľmi dôverujú, že sa ich jednoducho nepatrí sklamať," uviedla v príhovore Radičová, ktorá sa právom radí k milovníkom zvierat. Doma má päť mačiek a psíka Denyho. "Okolo nášho domu všetko čo prejde a zastaví sa, tak to v tom dome zostáva a ja už tie naše mačky podozrievam, že ony chodia po dedine a oznamujú, do toho domu choďte, odtiaľ vás nevyhodia."
      Kalendár Slobody zvierat na rok 2011 vznikol z nápadu, s ktorým prišli dve známe ženy - lekárka a moderátorka. "Pani doktorka Alexandra Novotná mi z ničoho nič zavolala, že spolu s Erikou Judínyovou a svojimi priateľmi pre nás prichystali tento krásny kalendár a čo ma najviac potešilo, že prizvali na jeho fotenie naše útulkové zvieratká," povedala pre TASR Pavla Dugovičová, predsedníčka Slobody zvierat, pre ktorú je nielen nový kalendár, ale aj aktuálny rok mimoriadny a prelomový. "Tie úspechy, ktoré sme za tento rok zaznamenali sú výrazné a projekty, ktoré sa nám podarili, sú tiež veľmi zaujímavé a máme pocit, že ten kalendár je taká krásna bodka za týmto rokom."
      V kalendári je odfotených 12 úspešných žien. Okrem autoriek nápadu spojiť úspešné ženy a nemé tváre, sa so zvieratkami z útulku nechali zvečniť na fotografiách napríklad Jarmila Hargašová, Tamara Heribanová, Sisa Sklovská, Elena Podzámska, Jana Prágerová, Zlatica Puškárová a ďalšie úspešné dámy. Mačičky a psíkov zo Slobody zvierat reprezentujú Choli, Preton, Charlie a ďalšie hviezdy z útulku. Niektoré z nich boli prítomné aj na krste kalendára a do jedného z nich sa dokonca zahľadela aj premiérka.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies