K. Krnáč viac na predsedu NKÚ kandidovať nebude

NETKY.SK • 20 September 2012, 06:42 • 2 min
K. Krnáč viac na predsedu NKÚ kandidovať nebude

K. Krnáč viac na predsedu NKÚ kandidovať nebude - Politika Bývalý poslanec Národnej rady SR za SaS Kamil Krnáč viac nebude kandidovať na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ).

slovakia

left justify in out

img

Bývalý poslanec Národnej rady SR za SaS Kamil Krnáč viac nebude kandidovať na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). Uviedol to v stanovisku, ktoré TASR poskytla hovorkyňa SaS Tatiana Tóthová.
      "Spôsob, akým strana Smer-SD vystupuje v otázke voľby predsedu NKÚ, je dôkazom, že Robert Fico robí všetko pre to, aby ovládol všetky ústavné inštitúcie v štáte. Odmietam sa podieľať na tejto politickej hre, a preto som sa rozhodol ďalej na funkciu predsedu NKÚ nekandidovať," uviedol Krnáč.
      Parlamentnej opozícii v utorok (18.9.) nevyšiel ani druhý pokus presadiť Krnáča za nového predsedu NKÚ. Krnáč ako nominant všetkých opozičných strán získal v tajnej voľbe len 63 hlasov zo 148 prítomných, 49 poslancov bolo proti, 27 sa zdržalo, deväť hlasovacích lístkov bolo neplatných.
      Kamil Krnáč mal vo funkcii nahradiť presluhujúceho šéfa NKÚ Jána Jasovského (nominant ĽS-HZDS), ktorému uplynulo funkčné obdobie vo februári. Pri prvom pokuse 26. júla získal Krnáč 53 hlasov od 146 prítomných poslancov, čo znamená, že ho nevolila ani celá opozícia. Ani jedna zo strán záporné hlasovanie nepriznala.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies