K Filipínam smeruje tropická búrka, môže z nej byť aj tajfún

NETKY.SK • 23 December 2016, 09:57 • 2 min
K Filipínam smeruje tropická búrka, môže z nej byť aj tajfún

MANILA - Tropická búrka, ktorá sa blíži k Filipínam, naberá na sile a po ďalšom zintenzívnení by z nej mohol byť tajfún, varovali dnes meteorológovia. Upozornili, že na Štedrý deň, čo je najväčší sviatok v tejto prevažne rímskokatolíckej krajine, treba rátať s dažďom a búrlivým veterným počasím.

slovakia

left justify in out

Tropická búrka Nock-Ten sa dnes ráno nachádzala 790 kilometrov východne od mesta Guiuan na východe Filipín a prevádzal ju ustálený vietor s rýchlosťou do 105 km/h dosahujúci v nárazoch až 130 km/h.

 

Štátny meteorologický ústav upozorňoval, že búrka môže zosilnieť na tajfún so sprievodným vetrom vyše 120 km/h ešte pred dosiahnutím pevniny na východe Filipín v nedeľu neskoro večer.

 

"Naše Vianoce budú daždivé so silným vetrom. Kým budeme oslavovať, pripravme sa na to," uviedol.

 

Úrady varovali pred možnými zosuvmi pôdy a záplavami tam, kde prejde tajfún, a veľkými vlnami na mori v pobrežných oblastiach, v dôsledku čoho budú cesty po mori riskantné. Očakávajú, že búrlivé počasie sa začne v sobotu večer.

 

Nock-Ten by sa mal podľa predpovedí presúvať na severozápad cez severné filipínske provincie. Očakáva sa, že metropolu Manila zasiahne v pondelok a Filipíny definitívne opustí v stredu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies