Joschka Fischer povedie Radu starších Rady Európy

NETKY.SK • 28 September 2010, 6:55 • 2 min
Joschka Fischer povedie Radu starších Rady Európy

Joschka Fischer povedie Radu starších Rady Európy

slovakia

left justify in out

img

Akúsi Radu starších, ktorej vznik iniciovala Rada Európy spoločne s Tureckom, povedie bývalý šéf nemeckej diplomacie Joschka Fischer.
      Ako ďalej vyplýva z dnešných informácií hovorcu paneurópskej organizácie, mimoriadne osobnosti, ktoré vytvoria spomínané deväťčlenné grémium, budú v období polročného predsedníctva Turecka v RE hľadať možnosti ďalšieho zlepšenia dialógu medzi kultúrami. Mali by sa zaoberať aj prehlbujúcou sa priepasťou medzi odlišnými komunitami a radikalizáciou v spoločnosti. V správe, ktorú vypracujú, by mali navrhnúť opatrenia, ktorých cieľom bude zvýšiť úroveň vzájomnej tolerancie a rešpektu.
      Súčasťou Rady starších budú napríklad bývalé eurokomisárky Emma Bonino a Danuta Hübner, poslanec ruskej opozičnej strany Jabloko Vladimir Lukin, či turecká profesorka politológie Ayse Kadioglu.
      Iniciatívu by podľa dostupných informácií mali vo štvrtok predstaviť v Bruseli spoločne generálny tajomník RE Thorbjörn Jagland a šéf spomínaného grémia Joschka Fischer.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona