Johnson nemieni odstúpiť a umožniť tým ďalší odklad brexitu

NETKY.SK • 29 September 2019, 13:25 • 2 min
Johnson nemieni odstúpiť a umožniť tým ďalší odklad brexitu

LONDÝN - Britský minister Boris Johnson v nedeľu vyhlásil, že nemieni odstúpiť, aby tak umožnil posunutie termínu odchodu Británie z Európskej únie po závere októbra tohto roka. Povedal to v rozhovore pre spravodajskú televíziu BBC pred začiatkom zjazdu vládnucej britskej Konzervatívnej strany v Manchestri.

slovakia

left justify in out

Na otázku, či by rezignoval, aby tak nemusel požiadať o ďalší odklad brexitu, Johnson odpovedal: "Nie, zaviazal som sa viesť túto stranu a svoju krajinu v ťažkých časoch a budem v tom pokračovať."

 

Zároveň dodal, že "najlepšou vecou pre krajinu a pre celkové psychické zdravie ľudí by bolo, aby sa brexit uskutočnil".

 

obrazok

 

Johnson trvá na tom, že Spojené kráľovstvo musí odísť z EÚ 31. októbra, či už s dohodou alebo bez dohody.

 

Britský parlament začiatkom septembra prijal zákon, na základe ktorého musí premiér do 19. októbra predložiť parlamentu na schválenie návrh dohody o brexite alebo nechať poslancov hlasovať o odchode Británie z EÚ bez dohody. Ak by to do tohto termínu neurobil, musel by požiadať EÚ o odklad termínu brexitu do 31. januára 2020.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies