Je to mladý a dravý tiger, ruku ale zdvihnú mne: Elitný slovenský zápasník očakáva napätú atmosféru

NETKY.SK • 18 Máj 2023, 20:00 • 2 min
Je to mladý a dravý tiger, ruku ale zdvihnú mne: Elitný slovenský zápasník očakáva napätú atmosféru

Jedným z najlepších wretlerov na Slovensku je rozhodne Michal Duba. Reprezentanta bratislavskej Octagon Fighting Academy čaká ďalší zápas v rámci organizácie RFA, kde ho tentokrát čaká Adam Jakubík.

slovakia

left justify in out

Duba pred domácim publikom na RFA 11 v Bratislave určite nebude chcieť sklamať a urobí všetko pre to, aby sa opäť vrátil na víťaznú vlnu. Turnaj prebehne už 10. Júna a lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

 

Okrem MMA ešte ďalšie dve povolania

Bohužiaľ, nie všetci bojovníci majú to šťastie, že ich zmiešané bojové umenia naplno uživia. Michal Duba má absolútne minimum voľného času a môžu za to hlavne jeho dve zamestnania, ktoré zvláda popri tréningoch bojových umení. „Ja voľný čas nemám. Okrem MMA mám ešte dve ďalšie povolania. Ak si nejaký čas nájdem, tak hlavne regenerujem. Sauna, masáže, pobyt v prírode. Celkovo milujem relax,“ povedal bratislavský rodák.

 

img

 

Ešte pred vstupom do MMA sa Duba vrcholovo venoval zápaseniu, v ktorom sa niekoľkokrát stal majstrom Slovenska vo svojej váhovej kategórii. Práve wrestling ho zasvätil do bojových umení a môže za to, kde sa teraz nachádza. „Bojové umenia som si vybral, pretože od malička som robil zápasenie a to je do MMA veľmi dobrý štart. Zároveň ma baví zdolávať súperov, víťaziť a všetko, čo k tomu patrí. Vrátane stresu,“ povedal Michal Duba.

 

Vyrovnané skóre v rámci RFA

Od ortodoxného zápasníka sa iná stratégia, než okamžitý takedown a kontrola na zemi, veľmi očakávať nedá. Duba nastúpil v rámci RFA do dvoch duelov a hneď vo svojom debute naplno preukázal svoju doménu. Jan Králik sa nedokázal vysporiadať s takedownami slovenského bojovníka a o nič lepšie mu to nešlo ani so vstávaním zo zeme. Duba jasne vyhral na body a vyrovnal svoje skóre na 2-2.

Na negatívnu vlnu sa ale opäť vrátil v súboji s Mirom Brožom, ktorého vyzval na short notice. „Ten zápas vôbec neľutujem. Súboj s Mirom mi ukázal veľmi veľa a bola to najväčšia skúška, akú som v MMA zažil. Ľutujem jedine to, že som na ten zápas nebol dostatočne kondične pripravený,“ vrátil sa späť k zápasu na RFA 7.

 

img

 

Proti mladému a dravému tigrovi na domácej pôde

Michal Duba nastúpi do svojho 6. profesionálneho zápasu proti Adamovi Jakubíkovi. Ten má za sebou časť v EUROGOLD pyramíde, kde vypadol v semifinále s bývalým UFC bojovníkom Ronysom Torresom. „Jakubíka hodnotím ako mladého a dravého tigra. Pozeral som si jeho zápasy, je veľmi húževnatý a myslím si, že je dobre mentálne nastavený,“ ohodnotil svojho súpera na RFA 11.

 

Turnaj prebehne pred Dubovým domácim publikom, čo je pre slovenského bojovníka motiváciou navyše: „Nechcem prehrať doma, takže atmosféra bude napätá. Verím, že to psychicky zvládnem a nakoniec mi zdvihnú ruku,“ povedal odhodlaný zverenec Ilju Škondriča. Či to ale naozaj bude tak a Duba sa vráti na víťaznú vlnu, zistíme 10. júna na RFA 11 VIP edition. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies