Jánoš: Nikdy som sa nedopustil takých skutkov, podávam trestné oznámenie

NETKY.SK • 4 Marec 2015, 15:34 • 2 min
Jánoš: Nikdy som sa nedopustil takých skutkov, podávam trestné oznámenie

BRATISLAVA - Poslanec NR SR Vladimír Jánoš podáva trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu ohovárania, krivého obvinenia a porušenia dôvernosti ústneho prejavu. Robí tak po tom, ako sa v médiách objavilo "množstvo lží, poloprávd a nepravdivých obvinení".

slovakia

left justify in out

Jánoš, na ktorého podala manželka trestné oznámenie, tvrdí, že je s ňou už polroka v rozvodovom konaní a nikdy sa nedopustil skutkov, z ktorých ho ona a rôzne osoby obviňujú. "Je nešťastné, že manželka zvolila tento spôsob vedenia rozvodového konania. Týmto trpí najmä naša maloletá dcéra. Do poslednej chvíle som sa snažil naše manželstvo udržať. Žiadne z tvrdení uvedených v médiách nie je pravdivé," povedal poslanec, podľa ktorého je smutné, že existujú osoby priživujúce sa na rozpade jeho manželstva a bez zábran klamú.

 

"Napriek tomu, že žijeme s manželkou oddelene už niekoľko mesiacov, riadne si plním svoju vyživovaciu povinnosť voči nej a aj našej maloletej dcére. Na základe nepodložených tvrdení som nútený sa brániť. Podľa môjho názoru je neprípustné, aby ma ktokoľvek bezdôvodne obviňoval z páchania trestnej činnosti," dodal.

 

Právny zástupca manželky poslanca za Smer-SD Ivan Katrinec dnes podal na Generálnu prokuratúru SR podnet na prešetrenie týrania zverenej osoby, podnet za vydieranie, vyhrážanie sa a hrubý nátlak, ktorého sa mal dopustiť na svojej manželke. Podanie podnetu na poslanca dnes pre TASR potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová. Podnet bude vybavený zákonným spôsobom.

 

Na internete sa od utorka 3. marca šíria prepisy nahrávok poslanca s jeho 48-ročnou manželkou Ivetou. V prepise používa poslanec vulgarizmy a vyhrážky. Vecou sa zaoberala podľa právneho zástupcu Katrinca aj prokuratúra v Trenčíne, kde bol podnet podaný v polovici februára. Poslanec je so svojou manželkou v rozvodovom konaní.

 

img

img

imgtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies