Izraelčania držia v zajatí desiatky Palestínčanov, neľudské podmienky hraničia s mučením

NETKY.SK • 24 Február 2016, 10:45 • 2 min
Izraelčania držia v zajatí desiatky Palestínčanov, neľudské podmienky hraničia s mučením

JERUZALEM - Zo správy dvoch izraelských ľudskoprávnych organizácií vyplýva, že desiatky Palestínčanov zadržiavaných v jednom z izraelských väzení sú nútené žiť v neľudských podmienkach hraničiacich s mučením. Informovala o tom agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Správa organizácií Becelem a HaMoked obsahuje 116 výpovedí Palestínčanov zadržiavaných vo väzení riadenom izraelskou vnútornou bezpečnostnou službou Šin Bet. Podľa správy sú Palestínčania umiestňovaní do malých, zapáchajúcich ciel a neraz sú držaní v izolácii. 

 

Palestínski väzni vo svojich výpovediach tiež uvádzajú, že sú často vystavovaní extrémnemu teplu alebo chladu, bývajú priväzovaní na stoličky alebo im je na celé dni a týždne odopieraný prístup k sprchám. Podľa oboch ľudskoprávnych organizácií takéto podmienky možno označiť za "neľudské a ponižujúce zaobchádzanie, ktoré niekedy hraničí s mučením".


Správa organizácií Becelem a HaMoked prišla v čase, keď sú na takmer dennom poriadku útoky Palestínčanov nožom, streľba alebo zámerné vrazenie autom do skupiny ľudí, ktoré si za päť mesiacov vyžiadali životy 27 Izraelčanov a amerického študenta.


Pri streľbe izraelských bezpečnostných síl prišlo zároveň o život najmenej 166 Palestínčanov, z nich väčšina boli podľa Izraela útočníci. Ostatní zahynuli pri potýčkach s izraelskými vojakmi.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies