Izrael otvorí v máji hranice pre očkovaných turistov

NETKY.SK • 14 Apríl 2021, 10:12 • 2 min
Izrael otvorí v máji hranice pre očkovaných turistov

JERUZALEM - Izrael oznámil, že krajinu v máji opätovne otvorí pre očkovaných turistov.

slovakia

left justify in out

Hranice pre väčšinu zahraničných návštevníkov Izrael v súvislosti s pandémiou koronavírusu uzavrel viac ako pred rokom. Ministerstvo turizmu uviedlo, že obmedzený počet turistických skupín bude môcť do Izraela prichádzať od 23. mája. Individuálni zahraniční turisti budú môcť krajinu navštíviť neskôr. Všetci zahraniční turisti vstupujúci do krajiny budú testovaní na koronavírus pred odletom a budú musieť predložiť sérologické testy, aby preukázali, že dostali vakcínu proti ochoreniu COVID-19.

 

img


Pandémia koronavírusu spôsobila Izraelu veľké ekonomické škody. V posledných mesiacoch však uskutočnil veľmi úspešný program vakcinácie, ktorý umožnil znovuotvorenie väčšiny sektorov hospodárstva. Odvetvie turizmu, ktoré môže poskytovať služby iba domácim turistom, je však naďalej poškodzované. „Po otvorení ekonomiky nastal čas na povolenie turizmu opatrným a vopred premysleným spôsobom," uviedol minister zdravotníctva Juli Edelstein v spoločnom vyhlásení s rezortom turizmu.

 

Mohlo by vás zaujímať: Irán začne obohacovať urán na 60 %, pôvodné dohody sa rozpadli ako domček z karát

 

Jossi Fattal, šéf Izraelskej asociácie cestovných kancelárií, rozhodnutie privítal, no poznamenal, že „spôsob, akým sa to robí, je znepokojujúci". Asociácia podľa neho nerozumie, prečo to majú ľahšie vakcinovaní Izraelčania ako turisti, ktorí dostali rovnakú očkovaciu látku. Zároveň vyzval Izrael, aby prijal medzinárodné štandardy pre uznávanie vakcinácie.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies