Ivan Kočner odmietol vypovedať v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka

NETKY.SK • 18 Máj 2020, 12:42 • 2 min
Ivan Kočner odmietol vypovedať v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka

Jedného novinára treba dať dolu, potom ešte jedného a potom dajú pokoj. Vo svojej výpovedi pred vyšetrovateľom to minulý rok uviedol svedok Ivan Kočner ako citát jeho brata Mariana K.

slovakia

left justify in out

Kočner odmietol vypovedať v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka

Jeho svedeckú výpoveď čítala predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová potom, čo Kočner odmietol vypovedať v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka.

 

Marian svojmu bratovi hovoril aj o prípade Gorila

Citát, ktorý spomenul vo svojej svedeckej výpovedi brat obžalovaného, mal zaznieť pred rokmi počas ich spoločnej debaty na oslave ich rodičov. Marian K. mu mal tiež spomínať, že má k dispozícii nahrávku z kauzy Gorila. Ostatných obžalovaných vrátane Aleny Zs. mu nikdy nespomínal.

 

img

Marian Kočner

 

Ivan Kočner je vraj nedôveryhodný svedok

Marian K. považuje svojho brata za nedôveryhodného svedka. Brata má za umelca, ktorý nehovorí fakty. Vo svojej reakcii na čítanie jeho výpovede upozornil, že sa s bratom nestýkajú a dodal, že na oslave rodičov ho iba pretrpel. Podľa Mariana K. je veľmi ťažké si predstaviť, že by niečo také hovoril niekomu, s kým sa sedem rokov nevidel. Za zaujímavé považuje tiež to, že jeho brat vyšetrovateľovi uviedol vetu o daní novinára "dole" v rovnakej podobe, ako ju spomínal svedok Peter Tóth.

 

Kočnerovmu bratovi umožňuje zákon nevypovedať

Brat Mariana K. odmietol vypovedať s odvolaním sa na súrodenecký vzťah. Umožňuje mu to Trestný poriadok. Potom, čo odmietol vypovedať, navrhla obhajoba zahrnúť do dokazovania jeho rozhovor, ktorý vyšiel minulý rok v Denníku N. Senát návrhu vyhovel.

 

 

img

Jozef Kuciak, Zlatica Kušnírová a Jana Kuciaková

 

Kočnerov obhajca má problém s procesným obstaraním

Obhajca Mariana K. Marek Para ešte pred predstúpením Ivana Kočnera navrhoval prerušenie trestného konania, kým nerozhodne o prejudiciálnej otázke Súdny dvor Európskej únie. Obhajca má problém s procesným obstaraním komunikácie cez aplikáciu Threema. Prokurátor Juraj Novocký a splnomocnenci poškodených jeho argumentáciu odmietajú. Senát sa k návrhu zatiaľ nevyjadril.

 

img

Právny zástupca obžalovaného Mariana K. Marek Para

 

Z vraždy sú obžalované viaceré osoby

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav M., Tomáš Sz., Alena Zs. a Marian K. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

 

img

Daniel Lipšic, právny zástupca poškodených Kuciakovcov

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela Nagyova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies