Islamský štát popravil 21 egyptských rukojemníkov, pretože boli kresťania

NETKY.SK • 16 Február 2015, 06:30 • 2 min
Islamský štát popravil 21 egyptských rukojemníkov, pretože boli kresťania

KÁHIRA - Líbyjskí militanti, hlásiaci sa k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS), zverejnili video, ktoré zachytáva hromadné sťatie egyptských kresťanov unesených v Líbyi. Informovala o tom agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Pätminútový videozáznam sa dnes večer objavil na twitterovom účte internetovej stránky, podporujúcej IS. Vidno na ňom skupinu mužov v oranžových kombinézach kráčajúcich po pláži, pričom každého z nich sprevádza maskovaný militant oblečený v čiernom. 
      

Po tom, ako jeden z militantov ozbrojených nožom krátko prehovoril po anglicky na kameru, muži v oranžovom odeve museli pokľaknúť a ich "sprievodcovia" im všetkým súčasne zoťali hlavu, uviedla agentúra AP. 
      

Tvorcovia videa sa predstavili ako členovia takzvanej Tripoliskej provincie Islamského štátu (IS). Militanti, ktorí prisahali vernosť IS, zadržiavali skupinu 21 koptských kresťanov z Egypta od ich únosu, ku ktorému došlo začiatkom januára v meste Syrta v strednej Líbyi. 
      

"Ľudia kríža, nasledovníci nepriateľskej egyptskej cirkvi," hlásala popiska k videu, ktorého autenticitu nebolo možné bezprostredne overiť z nezávislých zdrojov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies