Iránci nemajú prístup ku Googlu a Gmailu.

NETKY.SK • 24 September 2012, 12:24 • 2 min
Iránci nemajú prístup ku Googlu a Gmailu.

Iránci nemajú prístup ku Googlu a Gmailu. Politika V Iráne bol v nedeľu večer zablokovaný prístup ku Googlu a Gmailu.

slovakia

left justify in out

img

V Iráne bol v nedeľu večer zablokovaný prístup ku Googlu a Gmailu. Informoval o tom teheránsky dopisovateľ stránky Your Middle East s odvolaním sa na správu iránskej tlačovej agentúry ILNA.
      Abdal Samád Chorrám Abadí, poradca iránskeho generálneho prokurátora, ktorý má na starosti kontrolu prístupu k internetu, správu ILNA potvrdil s tým, že opatrenie bolo prijaté na základe početných žiadostí od obyvateľov.
      Spresnil, že ide odpoveď na antiislamský film Nevinnosť moslimov, zosmiešňujúci proroka Mohameda, ktorý sa objavil na portáli YouTube a vyvolal hnev v moslimskom svete. Pán Podľa neho bude prístup na stránku Google filtrovaný až do odvolania.
      Státisíce Iráncov v súčasnej dobe používajú sociálne siete ako sú Facebook a Twitter pomocou špeciálneho softvéru, ktorý však úrady považujú za nelegálny. Iránske úrady už dávnejšie oznámili plány na zavedenie národného internetu, ktorý by obmedzil prístup obyčajných Iráncov do globálnej siete a poskytoval iba "povolený" obsah (arabsky halál).
      Niektoré krajiny, vrátane Afganistanu, Pakistanu a Bangladéša, zablokovali prístup k YouTube, keď jeho prevádzkovateľ odmietol odstrániť ako video-stránka pre zdieľanie nepodarilo zložiť film Nevinnosť moslimov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies