I.RADIČOVÁ v USA: SR upraví zákon postihujúci prijímanie dvojakého občianstva

NETKY.SK • 11 November 2010, 14:11 • 2 min
I.RADIČOVÁ v USA: SR upraví zákon postihujúci prijímanie dvojakého občianstva

I.RADIČOVÁ v USA: SR upraví zákon postihujúci prijímanie dvojakého občianstva

slovakia

left justify in out

Slovensko upraví zákon, ktorý postihuje prijímanie dvojakého občianstva, vyhlásila počas návštevy USA predsedníčka vlády SR Iveta Radičová v reakcii na otázku maďarskej tlačovej agentúry MTI.
      Premiérka na pôde Medzinárodného centra Woodrowa Wilsona, kde prednášala o zmene režimu v SR a o euroatlantickej integrácii, pre MTI uviedla, že o avizovanej zmene zákona informovala svojho maďarského partnera Viktora Orbána, ktorý to s pochopením vzal na vedomie.
      "Sme proti riešeniam, ktoré postihujú konkrétnych občanov, ak sa uchádzajú o dvojaké občianstvo," povedala Radičová.
      Predsedníčka vlády vyjadrila nádej, že po oživení činnosti zmiešaných komisií zriadených prostredníctvom základnej medzištátnej zmluvy medzi Slovenskom a Maďarskom experti nájdu riešenia existujúcich otvorených otázok, akými sú dvojaké občianstvo a slovenský jazykový zákon, ktoré zatieňujú vzájomné vzťahy.
      "Je vecou rozhodnutia politikov, či si zvolia spoluprácu, alebo budú vytvárať nepriateľov. Vytvoriť si nepriateľov je veľmi ľahké, nech ide o opozíciu, médiá či vedeckých expertov," povedala v prednáške slovenská politička, ktorá poznamenala, že reakcia predchádzajúcej slovenskej vlády na zavedene maďarského dvojakého občianstva nebola rozumná.
      Radičová podľa MTI zdôraznila, že Slovensko a Maďarsko zápasia s rovnakými hospodárskymi problémami, v ktorých si ako susedia majú možnosť vzájomne pomáhať.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona