Indickej ministerke zahraničných vecí transplantovali s úspechom obličku

NETKY.SK • 10 December 2016, 16:21 • 2 min
Indickej ministerke zahraničných vecí transplantovali s úspechom obličku

NAÍ DILLÍ - Indická ministerka zahraničných vecí Sušma Svarádžová dnes absolvovala transplantáciu obličky a zotavuje sa po úspešnej operácii, oznámili jej lekári.

slovakia

left justify in out

Ministerka má 64 rokov a patrí medzi vedúce osobnosti vládnucej Indickej ľudovej strany (BJP). Do nemocnice v hlavnom meste Naí Dillí ju prijali minulý mesiac.

 

Neskôr na Twitteri oznámila, že jej zlyhali obličky a je na dialýze.

 

Transplantácia obličky bola úspešná a ministerku pravdepodobne prepustíme z nemocnice o týždeň, povedal dnes novinárom riaditeľ nemocnice MC Mišra.

 

Obličku podľa správ médií odobrali žijúcemu darcovi, ktorý s ministerkou nie je v príbuzenskom vzťahu.

 

Keď ministerka zverejnila svoje vážne zdravotné problémy, získala si podporu verejnosti a niekoľko ľudí jej ponúklo na transplantáciu svoju obličku.

 

Sušma Svarádžová patrí medzi najobľúbenejšie indické političky a je známa svojimi priamymi odpoveďami - často prostredníctvom sociálnych sietí - na výzvy o pomoc v celom rade záležitostí.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies