I. Plšeková podporuje aj výstavbu štadióna FC Petržalka 1898

NETKY.SK • 22 Október 2010, 07:21 • 2 min
I. Plšeková podporuje aj výstavbu štadióna FC Petržalka 1898

I. Plšeková podporuje aj výstavbu štadióna FC Petržalka 1898

slovakia

left justify in out

img

Výstavbu športovísk, aj v školských areáloch a medziblokových priestoroch, presadzuje ako jednu z priorít kandidátka na starostu bratislavskej mestskej časti (MČ) Petržalka Iveta Plšeková (SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd a OKS). Medzi ne patrí výstavba futbalového štadióna FC Petržalka 1898 v areáli bývalej základnej školy na Sklodowskej ulici.
Nový štadión bude mať kapacitu 3601 divákov a bude spĺňať  predpisy Slovenského futbalového zväzu aj UEFA. "Chcem, aby MČ vytvárala dobré podmienky pre rozvoj športu v budúcom období, chcem, aby podpora jednak výstavby a opráv športovísk, ale aj podpora športu ako taká bola jedných z nosných bodov budúceho zastupiteľstva a starostu," povedala Plšeková na spoločnej tlačovej besede s vedením klubu FC Petržalka 1898 s tým, že klub a futbal sa má vrátiť do tejto MČ.
Predseda predstavenstva FC Petržalka 1898, a.s., Jozef Vengloš ml. uviedol, že kandidátka Plšeková ich oslovila a chce podporiť klub v rámci spolupráce so starostami Petržalky. "Verím, že spolupráca bude pokračovať a že pani Plšeková nám pomôže, ako povedala, čiastočne, v rámci MČ ho (štadión, pozn.TASR) prefinacovať," konštatoval Vengloš ml. Ďalší zdroj by si klub zabezpečil zo súkromného sektora.
Podľa člena predstavenstva Vladimíra Kondrlíka by sa mal nový futbalový stánok dostavať v júni 2011. "Pevne verím, že 10. júla na budúci rok vybehneme na prípravný zápas s Austriou Viedeň už na našom štadióne," povedal. Kondrlík ďalej uviedol, že do konca roka 2010 budú veci pripravené, aby na jar bolo možné položiť trávu. Koncom septembra podal žiadosť na MČ o 300.000 eur na dostavbu štadióna, ktorá má byť zaradená do rozpočtu na rok 2011. Celkové náklady sú predbežne 700.000 až 800.000 eur, odpovedal na otázku TASR o výške vynaložených nákladov na štadión.
Plšeková je aj krajská poslankyňa, o pozemkoch Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na konci MČ, kde bola v minulosti plánovaná hala, uviedla, že do konca roka 2010 by mal BSK informovať o jeho využití.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies